Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Europejskie Dni Dziedzictwa

Content

Opis: 

Muzeum w Bielsku Podlaskim włącza się we wrześniowe obchody 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, inspirowanych 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach hasła „Polski splot” zaprasza do skorzystania ze swoich propozycji. Wstęp wolny.

  • 14-15 wrzesień, godz. 10.00 -16.00 - Zwiedzanie wystawy stałej „Tajemniczy ręcznik” z audioprzewodnikiem (ścieżka indywidualna lub rodzinna). „Tajemniczy ręcznik” - tajemniczy, ponieważ skrywa wszystko to, co w jednym momencie jest radosne i smutne, ciche i głośne, oczywiste i niejasne. Ten niewielki kawałek płótna ukrywa w swoim cieniu los i przeznaczenie człowieka, znane jedynie samemu Stwórcy. Ręcznik towarzyszy człowiekowi podczas narodzin i w chwili śmierci. Co więcej, jego rola w ludowych wierzeniach wykracza poza życie ziemskie, dając schronienie duszom zmarłych. Jeden ręcznik, a dziesiątki znaczeń, interpretacji i obrzędów. Ten niewielki kawałek płótna będący naszym dziedzictwem kulturowym.
  • 14 wrzesień, godz. 10.00 - Malowanie ręczników inspirowane wzornictwem ludowych ręczników Podlasia. Wiek uczestników: od 10 lat, liczba uczestników w grupie do 15 osób, zapisy: 509 336 841.
  • 14 wrzesień, godz. 12.00 - Zdobienie bawełnianych toreb motywami z ręczników ludowych z kolekcji bielskiego Muzeum. Wiek uczestników: od 10 lat, liczba uczestników w grupie do 15 osób, zapisy: 509 336 841.

 

Data wydarzenia: 
14.09.2019 10:00 to 15.09.2019 16:00
Miejsce wydarzenia: 

Muzeum, ratusz, ul. Mickiewicza 45

Organizator: 
Muzeum w Bielsku Podlaskim

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

November 2019

M T W T F S S
Events of the day 1 November 2019 (Friday)
Events of the day 2 November 2019 (Saturday)
Events of the day 3 November 2019 (Sunday)
4
5
6
7
Events of the day 8 November 2019 (Friday)
Events of the day 9 November 2019 (Saturday)
Events of the day 10 November 2019 (Sunday)
Events of the day 11 November 2019 (Monday)
Events of the day 12 November 2019 (Tuesday)
Events of the day 13 November 2019 (Wednesday)
Events of the day 14 November 2019 (Thursday)
Events of the day 15 November 2019 (Friday)
Events of the day 16 November 2019 (Saturday)
17
18
19
Events of the day 20 November 2019 (Wednesday)
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Events of the day 30 November 2019 (Saturday)

Video

More videos
Atrakcje turystyczne Bielska Podlaskiego
Film turystyczny promujący miasto Bielsk Podlaski.Rok 2018.Produkcja Artgraphic Multimedia
Zobacz film

Photo galleries

More photo galleries
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię