Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Balony podczas rozpoczęcia Dni Bielska 2017
22-05-2018

Dni Bielska Podlaskiego 2018: Zapraszamy do wspólnego świętowania

Pięć dni potrwają tegoroczne Dni Bielska Podlaskiego. 39. edycja święta naszego miasta będzie obfitowała w wiele nowości i zapewni nam moc atrakcji. Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa – zarówno mieszkańców jak i przyjaciół Bielska Podlaskiego – do wspólnej zabawy.

Dni Bielska Podlaskiego 2018 rozpoczniemy tym razem już w środę 23 maja, przed ostatnim majowym weekendem, a zakończymy późnym wieczorem w niedzielę 27 maja. Tradycyjnie zapraszam na serię bardzo atrakcyjnych koncertów, które odbędą się na scenie ustawionej przed urzędem miasta na ulicy Kopernika. W sobotę gwiazdą wieczoru będzie piosenkarka znana pod pseudonimem Cleo, która zasłynęła utworem pt. „My Słowianie”. Przed nią wystąpią m.in. Dobryje Grajki, Fart i laureaci Konkursu Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”. Z kolei w niedzielę czeka nas spotkanie z dwiema znanymi grupami muzycznymi. Dla młodszych bielszczan zagra dziecięcy zespół Arka Noego, zaś wieczorem ostre brzmienie zapewni rockowa Luxtorpeda. Wcześniej na scenie zobaczymy też m.in. zespoły Slowhand i Silkqueen, a także zwycięzców Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Podlaska Nuta”.

Święto naszego miasta to jednak nie tylko muzyka, ale też mnóstwo atrakcji dla dzieci, spotkania z kinem, plastyką i poezją, a także atrakcje sportowe, w tym mecz naszych piłkarzy z warszawskimi legionistami. Tradycyjnie serdecznie zapraszam Państwa na doroczny Jarmark Jagielloński, który odbędzie się w Parku Królowej Heleny, a także festyn rodzinny, podczas którego bawić się będą nie tylko dzieci, ale także mamy i tatowie.

Tegoroczne święto naszego miasta pełne będzie również nowości. Część z nich związana będzie z przypadającą na rok 2018 setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości – m.in. piknik militarny, na który serdecznie zapraszam w niedzielne południe do Parku Aleksandra Jagiellończyka. Do rocznicy nawiązywać będą także konkurs krasomówczy „Orator” i wykład profesora Adama Czesława Dobrońskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie naszych szkół pokażą, jak życie w naszym mieście wyglądało przed wiekiem i jak wyobrażają sobie Bielsk za kolejne sto lat, a licealiści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki uczczą pokazowym meczem szachowym setną rocznicę powstania swojej szkoły.

Wśród najważniejszych nowości warto wymienić też zawody deskorolkowe i rowerowe w skateparku znajdującym się na miejskim stadionie, charytatywną Moto Majówkę dla miłośników jednośladów, prezentującą talenty bielskich przedszkolaków Galę Małego Artysty, a także serię prezentacji twórczości seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i akcję kulinarną przygotowana przez Stowarzyszenie Ojcowizna Ziemi Bielskiej. Sam jestem ciekaw tylu nowych atrakcji!

Przed nami pięć dni koncertów, zabaw, imprez sportowych i spotkań z ciekawymi ludźmi – dla każdego coś miłego! Spędźmy ten wspaniały czas wspólnie. Serdecznie zapraszam!

Jarosław Borowski
Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski

 

Program 39. Dni Bielska Podlaskiego (23-27 maja 2018)

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Otylia

Juliusz

Łucja

13

czwartek

grudzień 2018

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Grudzień 2018

p w ś c p s n
Wydarzenia z dnia 1 Grudzień 2018 (sobota)
Wydarzenia z dnia 2 Grudzień 2018 (niedziela)
  • Wydarzenie z dnia 2 Grudzień 2018 (niedziela): MLH
  • Wydarzenie z dnia 2 Grudzień 2018 (niedziela): III liga koszykówki
3
4
Wydarzenia z dnia 5 Grudzień 2018 (środa)
Wydarzenia z dnia 6 Grudzień 2018 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 7 Grudzień 2018 (piątek)
Wydarzenia z dnia 8 Grudzień 2018 (sobota)
Wydarzenia z dnia 9 Grudzień 2018 (niedziela)
10
Wydarzenia z dnia 11 Grudzień 2018 (wtorek)
12
13
14
15
Wydarzenia z dnia 16 Grudzień 2018 (niedziela)
17
Wydarzenia z dnia 18 Grudzień 2018 (wtorek)
19
20
Wydarzenia z dnia 21 Grudzień 2018 (piątek)
22
23
24
25
26
27
28
Wydarzenia z dnia 29 Grudzień 2018 (sobota)
30
31

Video

Więcej filmów
Filmowe podsumowanie roku 2017 w Bielsku Podlaskim
Filmowe podsumowanie roku 2017 zaprezentowane podczas spotkania noworocznego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego 14 stycznia 2018 r. Produkcja - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Panoramiczny Bielsk Podlaski
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę