Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Artyści w MBP podczas kolędowania
23-01-2019

Ekumeniczny wieczór kolęd i pastorałek

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielsku Podlaskim miał miejsce „IV Ekumeniczny wieczór kolęd i pastorałek”, na który zostały zaproszone zespoły muzyczne z Bielska Podlaskiego i okolic.

Gości, wśród których znalazł się m.in. Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski, przywitał Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Wiesław Cieśla. Repertuar wieczoru był bardzo zróżnicowany – kolędowanie rozpoczęły grupy najmłodszych uczestników.

Pierwszy raz na scenie bibliotecznej zadebiutowały z występem artystycznym dzieci z grupy „Kultywowania Tradycji Białoruskich Podlasia” Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim oraz dzieci z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego „Karmelki”. Kolędy w ich wykonaniu, w które włożyły dużo serca i zapału, spotkały się z serdecznym przyjęciem zebranej publiczności.

Następnie w tradycyjny sposób zakolędowała „Żemerwa” przy akompaniamencie akordeonu i skrzypiec. Zespół, który na co dzień jest związany z Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, zachowuje od zapomnienia i popularyzuje swoją działalnością artystyczną białoruskie zwyczaje świąteczne i obrzędy związane z cyklem agrarnym. Na zakończenie kolędnicy rozdali wśród słuchaczy gałązki dębu symbolizujące siłę i szczęście na Nowy Rok.

Z dużym aplauzem spotkał się występ grupy teatralnej „A3Teatr” i Stowarzyszenia Kulturalnego „Pocztówka” z Policznej, których kostiumy i maski inspirowane podlaskimi motywami ludowymi prezentowały zupełnie nową, sceniczną jakość. Dużym wyzwaniem dla niektórych kolędników z grupy, pochodzących z krajów Europy zachodniej, było przyswojenie i wykonanie tekstów pieśni w językach słowiańskich.

Kolejną atrakcją wieczoru była inscenizacja słowno-muzyczna zespołu Stowarzyszenia Ojcowizna Ziemi Bielskiej. Charakterystyczne postacie prosto z tradycyjnej szopki i muzyka dopełniająca zabawne dialogi – to wszystko złożyło się na ciekawe przedstawienie z chrześcijańskim przesłaniem.

Niezwykłe wrażenie potęgi pieśni liturgicznej wywarł na słuchaczach ostatni zespół, występujący w kameralnym składzie – chór z parafii Narodzenia NMP z Bielska Podlaskiego. Na zakończenie wieczoru chór zainicjował wspólne zaśpiewanie polskiej wersji kolędy „Cicha noc”, aby wszyscy zebrani mogli współuczestniczyć w podniosłym nastroju tego wyjątkowego wieczoru.

Wydarzenie miało miejsce 17.1.2019

Fot. Grażyna Szulborska

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Bartłomiej

Jerzy

Michalina

24

sobota

sierpień 2019

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Sierpień 2019

p w ś c p s n
1
2
Wydarzenia z dnia 3 Sierpień 2019 (sobota)
Wydarzenia z dnia 4 Sierpień 2019 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 5 Sierpień 2019 (poniedziałek)
  • Wydarzenie z dnia 5 Sierpień 2019 (poniedziałek): Wakacyjny Fun
Wydarzenia z dnia 6 Sierpień 2019 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 7 Sierpień 2019 (środa)
Wydarzenia z dnia 8 Sierpień 2019 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 9 Sierpień 2019 (piątek)
Wydarzenia z dnia 10 Sierpień 2019 (sobota)
Wydarzenia z dnia 11 Sierpień 2019 (niedziela)
12
13
14
Wydarzenia z dnia 15 Sierpień 2019 (czwartek)
16
17
Wydarzenia z dnia 18 Sierpień 2019 (niedziela)
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Wydarzenia z dnia 30 Sierpień 2019 (piątek)
Wydarzenia z dnia 31 Sierpień 2019 (sobota)

Video

Więcej filmów
Atrakcje turystyczne Bielska Podlaskiego
Film turystyczny promujący miasto Bielsk Podlaski.Rok 2018.Produkcja Artgraphic Multimedia
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę