Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Scena z oddali
07-06-2019

Podsumowanie 40. Dni Bielska Podlaskiego

Jubileuszowe 40. Dni Bielska Podlaskiego już za nami. Były pełne atrakcji dla osób w każdym wieku – od przedszkolaków i młodzieży szkolnej, aż po seniorów.

W tegorocznym święcie, które trwało pięć dni: od czwartku do poniedziałku, wzięły udział tysiące bielszczan i gości naszego miasta. Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjnie koncerty gwiazd na scenie głównej, na której mogliśmy oklaskiwać m.in.: Czeremszynę, Natalię Kukulską, Lukasyna i Róże Europy. Furorę wśród najmłodszych zrobił „Holi Festival Poland – Święto Kolorów”, chętnie oglądaną nowością był też „Turniej Wymiataczy”, czyli efektowna rywalizacja rekreacyjna drużyn złożonych z bielszczan. Bielsk Podlaski odwiedziły także delegacje z miast partnerskich z Białorusi, Bułgarii, Mołdawii i Ukrainy, których członkowie spotkali się z Burmistrzem Jarosławem Borowskim i pozdrowili mieszkańców Bielska z koncertowej sceny.

Znaczącym akordem piątkowych obchodów była uroczysta Gala 40. Dni Bielska Podlaskiego, która odbyła się w Centrum Integracji Europejskiej hotelu Unibus. Wzięła w niej udział liczna grupa zacnych gości, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich i samorządowych wszystkich trzech szczebli, przedsiębiorcy, reprezentanci organizacji pozarządowych, a także duchowni oraz Honorowi Obywatele Miasta Bielsk Podlaski i Zasłużeni dla Miasta Bielsk Podlaski.

W trakcie gali Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski i Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski wręczyli cztery odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznane przez Wicepremiera i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego. Na wniosek burmistrza otrzymały je osoby związane z bielskim Chórem Polskiej Pieśni Narodowej: Bożena Marianna Jowsa, Marta Gołębiowska-Szczykowska, Barbara Kotowicz i Bogdan Drozdowski. Dyplom uznania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał Tadeusz Wielanowski.

Burmistrz Jarosław Borowski wręczył także cztery medale „Zasłużony dla Miasta Bielsk Podlaski”, jakie przyznawane są osobom, które swoją działalnością przyczyniły się do gospodarczego, kulturowego i społecznego rozwoju oraz promocji miasta Bielsk Podlaski lub poprzez swój dorobek i osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie. W gronie uhonorowanych znalazły się trzy osoby i jedna organizacja:

  • Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Grzegorz – Arcybiskup Bielski
  • Jego Ekscelencja Ks. Biskup Antoni Pacyfik Dydycz
  • Pani Urszula Siecińska
  • Związek Harcerstwa Polskiego – Komenda Hufca Bielsk Podlaski

Podczas gali Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Witold Karczewski przekazał pamiątkowe medale „za wspieranie rozwoju samorządu gospodarczego i przedsiębiorczości” burmistrzowi Jarosławowi Borowskiemu oraz Urzędowi Miasta Bielsk Podlaski. Goście spotkania mogli też obejrzeć realizowaną na żywo prezentację artystyczną pt. „Bielsk piaskiem malowany” w wykonaniu Tetiany Halicyny, pochodzącej z Ukrainy mistrzyni sztuki animacji piaskowej i malowania światłem. Całość gali poprowadził urodzony w Bielsku Podlaskim aktor Piotr Szekowski.

Zobacz:  Galeria zdjęć z Gali 40. Dni Bielska Podlaskiego

Obejrzyj film: "Bielsk piaskiem malowany"

Relacje fotograficzne z wydarzeń odbywających się w ramach tegorocznych 40. Dni Bielska Podlaskiego można obejrzeć w galeriach:

CZWARTEK

PIĄTEK

SOBOTA

NIEDZIELA

PONIEDZIAŁEK

Organizatorem 39. Dni Bielska Podlaskiego był Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski, a realizatorem Bielski Dom Kultury, przy wsparciu sponsorów i patronów medialnych święta naszego miasta.

Wydarzenia miały miejsce 30.05 – 3.06.2019

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Damian

Roman

Izabela

23

niedziela

luty 2020

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

luty 2020

p w ś c p s n
Wydarzenia z dnia 1 luty 2020 (sobota)
Wydarzenia z dnia 2 luty 2020 (niedziela)
  • Wydarzenie z dnia 2 luty 2020 (niedziela): Liga halowa
Wydarzenia z dnia 3 luty 2020 (poniedziałek)
  • Wydarzenie z dnia 3 luty 2020 (poniedziałek): Mammografia
Wydarzenia z dnia 4 luty 2020 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 5 luty 2020 (środa)
6
Wydarzenia z dnia 7 luty 2020 (piątek)
Wydarzenia z dnia 8 luty 2020 (sobota)
Wydarzenia z dnia 9 luty 2020 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 10 luty 2020 (poniedziałek)
Wydarzenia z dnia 11 luty 2020 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 12 luty 2020 (środa)
Wydarzenia z dnia 13 luty 2020 (czwartek)
14
Wydarzenia z dnia 15 luty 2020 (sobota)
Wydarzenia z dnia 16 luty 2020 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 17 luty 2020 (poniedziałek)
18
19
Wydarzenia z dnia 20 luty 2020 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 21 luty 2020 (piątek)
Wydarzenia z dnia 22 luty 2020 (sobota)
Wydarzenia z dnia 23 luty 2020 (niedziela)
Wydarzenia z dnia 24 luty 2020 (poniedziałek)
25
26
Wydarzenia z dnia 27 luty 2020 (czwartek)
28
Wydarzenia z dnia 29 luty 2020 (sobota)

Video

Więcej filmów
Bielsk Podlaski - Podsumowanie roku 2019
Filmowe podsumowanie roku 2019 w Bielsku Podlaskim
Filmowe podsumowanie roku 2019 zaprezentowane podczas spotkania noworocznego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego 16 stycznia 2020 r. Produkcja - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę