Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Uczestnicy seminarium zwiedzają febrykę Unihouse
11-05-2018

Seminarium budowlane i otwarcie hali firmy Unihouse

Międzynarodowe seminarium „Budownictwo modułowe: jakość, ekologia, innowacje” odbyło się 8 maja 2018 r. w Fabryce Domów Modułowych w Bielsku Podlaskim. Wzięło w nim udział ponad sto osób, w tym deweloperzy z Norwegii, inwestorzy ze Szwecji, kadra naukowa wydziałów architektury i budownictwa Politechniki Białostockiej, a także finansiści i szefowie firm współpracujących z bielską firmą Unihouse. Obecny był też Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski.

Podczas seminarium dotyczącego budownictwa drewnianego, w tym budownictwa modułowego, prof. Jarosław Szewczyk z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej pokusił się o tezę, że budownictwo drewniane ma coraz więcej zwolenników wśród wybitnych światowych architektów, a drewniane budynki mogą osiągać wysokość nawet ponad 300 metrów. Z kolei Marta Nazarczuk z Działu Badań i Rozwoju Unihouse oraz prof. Czesław Miedziałowski z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej udowodnili, że konstrukcje drewniane mają wiele zalet w porównaniu z konstrukcjami realizowanymi według tradycyjnych technologii budowlanych. Deweloperzy z zagranicy zwracali uwagę na jedną podstawową zaletę budownictwa modułowego: szybkość realizacji inwestycji, co daje wymierne korzyści finansowe.

Seminarium było połączone z oficjalnym otwarciem hali produkcyjnej o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych. Łączna powierzchnia hal w Fabryce Domów Modułowych Unihouse w Bielsku Podlaskim wynosi obecnie 19 tys. metrów kwadratowych, dzięki czemu bielska fabryka jest jednym z największych producentów modułów drewnianych w Europie.

Dzięki rozbudowie fabryki skróci się proces produkcyjny, będzie on lepiej zarządzany, co wiąże się z wymiernymi oszczędnościami, ale także spowoduje zwiększenie efektywności fabryki. Według założeń, po uruchomieniu nowej hali i zmianach organizacyjnych i logistycznych Fabryka Unihouse będzie produkowała ok. 2000 modułów rocznie, czyli zwiększy swoje moce produkcyjne o ok. 100 proc. Poprawi się także komfort pracy pracowników, gdyż wszystkie prace będą prowadzone w pomieszczeniach zamkniętych.

- Rozbudowa Unhouse wiąże się ze wzrostem zatrudnienia. Będziemy potrzebowali dodatkowo ok. stu pracowników. Już teraz w Unihouse pracuje ponad 500 osób – dodaje Roman Jakubowski, dyrektor Unihouse.

Więcej informacji o seminarium, a także rozbudowie i działalności Fabryki Domów Modułowych Unihouse w Bielsku Podlaskim można przeczytać w poniższym załączniku: informacja prasowa Unihouse.

Wydarzenie miało miejsce 8.5.2018

Załączniki: 

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Łukasz

Kaja

Teodor

22

poniedziałek

kwiecień 2019

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Kwiecień 2019

p w ś c p s n
1
Wydarzenia z dnia 2 kwiecień 2019 (wtorek)
3
Wydarzenia z dnia 4 kwiecień 2019 (czwartek)
5
Wydarzenia z dnia 6 kwiecień 2019 (sobota)
Wydarzenia z dnia 7 kwiecień 2019 (niedziela)
8
Wydarzenia z dnia 9 kwiecień 2019 (wtorek)
Wydarzenia z dnia 10 kwiecień 2019 (środa)
Wydarzenia z dnia 11 kwiecień 2019 (czwartek)
Wydarzenia z dnia 12 kwiecień 2019 (piątek)
Wydarzenia z dnia 13 kwiecień 2019 (sobota)
Wydarzenia z dnia 14 kwiecień 2019 (niedziela)
15
Wydarzenia z dnia 16 kwiecień 2019 (wtorek)
17
18
19
Wydarzenia z dnia 20 kwiecień 2019 (sobota)
21
22
23
Wydarzenia z dnia 24 kwiecień 2019 (środa)
25
26
27
28
29
30

Video

Więcej filmów
Atrakcje turystyczne Bielska Podlaskiego
Film turystyczny promujący miasto Bielsk Podlaski.Rok 2018.Produkcja Artgraphic Multimedia
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Panoramiczny Bielsk Podlaski
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę