Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Ilustracja przedstawia grawerton - certyfikat miejsca dostępnego dla wszystkich przyznany Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielsku Podlaskim
21-10-2020

Bielszczanie zostali nagrodzeni podczas Gali Wolontariatu

Pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski odbyła się II Gala Wolontariatu. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych osób i instytucji znaleźli się reprezentanci naszego miasta.

Tegoroczna gala miała się odbyć w Bielsku Podlaskim 19 października 2020 roku, ale z powodu ustanowienia w powiecie bielskim „czerwonej” strefy epidemicznej, wydarzenie to przeniesiono do Siemiatycz. Oficjalnego otwarcia gali dokonał online Burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski, który przybliżył uczestnikom spotkania nasze miasto i prowadzone w nim działania.

Wśród nagrodzonych podczas gali znalazły się trzy osoby z Bielska Podlaskiego: dwie młode wolontariuszki z Klubu Wolontariusza „W Jedną Stronę” działającego w Szkole Podstawowej nr 5 imienia Szarych Szeregów, a także działacz z bielskiego oddziału Ośrodka Miłosierdzia „Eleos”. Organizatorzy wyróżnili również instytucje przyznając certyfikaty „Miejsce dostępne dla wszystkich”. W tym roku laureatem została między innymi Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim, a Bielski Dom Kultury otrzymał wyróżnienie. Dwie osoby z naszego miasta znalazły się też wśród panelistów gali.

II Gala Wolontariatu została zorganizowana przez Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach i Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” z Osmoli w ramach projektu „PełnoAktywni Wolontariusze”. Partnerami w organizacji gali byli: Fundacja Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej i Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Bielskim.

Gala odbyła się w ramach projektu „PełnoAktywni Wolontariusze” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020. Projekt „PełoAktywni Wolontariusze” obejmuje swoim działaniem trzy powiaty: siemiatycki, hajnowski i bielski. Gala była okazją do jego podsumowania. W ramach projektu przygotowano 9 organizacji pozarządowych do bycia  Liderami Wolontariatu Integracyjnego w naszym subregionie. Organizacje poznały się i zaczęły wspólnie działać. Zostało przeszkolonych ponad stu wolontariuszy – zarówno młodzież, jak i dorośli.

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Franciszek

Dominik

Maksymilian

27

piątek

listopad 2020

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Listopad 2020

p w ś c p s n
Wydarzenia z dnia 1 Listopad 2020 (niedziela)
2
3
4
5
6
Wydarzenia z dnia 7 Listopad 2020 (sobota)
8
9
10
Wydarzenia z dnia 11 Listopad 2020 (środa)
12
Wydarzenia z dnia 13 Listopad 2020 (piątek)
Wydarzenia z dnia 14 Listopad 2020 (sobota)
Wydarzenia z dnia 15 Listopad 2020 (niedziela)
16
17
Wydarzenia z dnia 18 Listopad 2020 (środa)
19
20
21
Wydarzenia z dnia 22 Listopad 2020 (niedziela)
23
24
25
26
27
Wydarzenia z dnia 28 Listopad 2020 (sobota)
29
30

Video

Więcej filmów
Bielsk Podlaski - Podsumowanie roku 2019
Filmowe podsumowanie roku 2019 w Bielsku Podlaskim
Filmowe podsumowanie roku 2019 zaprezentowane podczas spotkania noworocznego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego 16 stycznia 2020 r. Produkcja - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę