Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Fraglemnt kolorowego plakatu
08-05-2020

Tydzień Bibliotek i konkurs „Smaczne literki”

Tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji promocji czytelnictwa i bibliotek – organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich pod nazwą „Tydzień Bibliotek” – odbędzie się od 8 do 15 maja 2020 roku, pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”.

Do akcji przystąpiła też Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim. Na razie biblioteka zaprasza swoich czytelników do wzięcia udziału w jedynej możliwej obecnie formie kontaktu – czyli online. Można odwiedzać:

Biblioteka zamierza przedstawić czytelnikom laureatki Nagrody Literackiej „Nike”, przywołać ich twórczość, skłonić do refleksji i zachęcić do sięgnięcia po ich publikacje. Jest to zapowiedź wernisażu wystawy rysunków młodej, zdolnej bielszczanki, studentki architektury wnętrz Politechniki Białostockiej – Izabeli Pług.

Co roku w „Tygodniu Bibliotek” bielska biblioteka organizuje kiermasz książek z różnych powodów wycofanych z księgozbioru. Pomimo panujących ograniczeń, w poniedziałek 11 maja 2020 roku, na profilu facebookowym Miejskiej Biblioteki Publicznej, będzie można znaleźć galerię zdjęć z książkami wystawionymi na sprzedaż za symboliczną złotówkę.

Biblioteka zachęca też rodziców lub opiekunów dzieci do lat 6 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Smaczne literki”. Do wygrania będą nagrody książkowe. Zadaniem konkursowym jest wykonanie litery z alfabetu za pomocą jadalnego materiału. Może to być na przykład ciasto drożdżowe, owoce lub warzywa układające się w formę litery. Następnie należy zrobić zdjęcie wykonanej pracy i wysłać je z formie cyfrowej na adres e-mail: biblioteka@bmbp.pdt.pl wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. Regulamin konkursu, wraz ze zgodą rodzica na udział w konkursie, można znaleźć poniżej w załączniku, lub na stronie internetowej biblioteki.

Regulamin konkursu „Smaczne literki” (PDF)

Kolorowy plakat z treścią

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Jakub

Konrad

Magdalena

01

poniedziałek

czerwiec 2020

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Czerwiec 2020

p w ś c p s n
1
2
Wydarzenia z dnia 3 czerwiec 2020 (środa)
4
5
6
7
8
Wydarzenia z dnia 9 czerwiec 2020 (wtorek)
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Video

Więcej filmów
Bielsk Podlaski - Podsumowanie roku 2019
Filmowe podsumowanie roku 2019 w Bielsku Podlaskim
Filmowe podsumowanie roku 2019 zaprezentowane podczas spotkania noworocznego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego 16 stycznia 2020 r. Produkcja - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę