Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

Przejdź do: Elektroniczna Skzynka PodawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

MENU

Zawartość

Bielszczanie pod Zamkiem Drakuli
30-04-2019

Uczniowie i nauczyciele z wizytą w Rumunii

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim wzięli udział w zorganizowanym w Rumunii spotkaniu partnerów projektu „Cultural Heritage: Cherishing the Past; Building the Future” w ramach programu Erasmus+. W zlocie odbywającym się od 7 do 13 kwietnia 2019 r. uczestniczyli koordynatorzy, nauczyciele wspierający i uczniowie szkół podstawowych z Cypru, Hiszpanii, Litwy, Polski, Portugalii i Włoch.

Bielską Szkołę Podstawową nr 5 reprezentowali: koordynator projektu – Beata Lenartowicz, nauczyciele: Bożena Oleszko i Robert Car oraz uczniowie: Liwia Bowtruczuk, Magdalena Iwaniuk, Eliza Januszewska, Filip Lipski, Kacper Korneluk i Karol Olszewski.

Była to już druga wizyta partnerska przedstawicieli szkół biorących udział w projekcie. Rumuńska koordynatorka Adina Valentina Mihai zapewniła znakomitą opiekę i zajęcia edukacyjne 50 uczestnikom spotkania.

8 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej w rumuńskim mieście Braiła przywitali gości chlebem, solą i tradycyjnymi smakołykami. Zaprezentowali też narodowe tańce rumuńskie, a po nich odbyły się warsztaty plastyczne i muzyczne. Drugi dzień spotkania poświęcony był historii i kulturze rumuńskiej. Uczestnicy mieli okazję poznać tradycyjne metody malowania pisanek i kraszanek. Uczniowie uczestniczyli w kolejnych etapach przygotowania wypieków wielkanocnych. Na koniec mogli zasmakować upieczonych przez siebie ciast.

10 kwietnia był dniem artystycznych inspiracji. W programie znalazły się warsztaty tkackie i ceramiczne. Odbyły się pokazy tańców rumuńskich. Uczniowie mieli też okazję odwiedzić domy rodzinne swoich rumuńskich kolegów i koleżanek. Rodziny goszczące zapewniły wiele atrakcji turystycznych i sportowych m.in. zabawy na ściance wspinaczkowej, basenie, spacer nad brzegiem Dunaju.

11 kwietnia uczestnicy spotkania odwiedzili „Zamek Drakuli” w rumuńskim Branie, a także zespół pałacowy w Peleş.Zagraniczni goście podziwiali bogactwo dziedzictwa kulturowego zgromadzonego w tym obiekcie. Końcowy przystanek miał miejsce w Bukareszcie. Była to niebywała okazja obejrzenia gmachu  parlamentu – jednej z największych budowli w tej części Europy.

Spotkanie grup kontaktowych Erasmus+ w Rumunii stworzyło możliwość pogłębienia  komunikowania się w języku angielskim, przeżywania wspólnych doznań  artystycznych i kulturowych. Dostarczyło uczestnikom dużą dawkę pozytywnej energii służącej podejmowaniu kolejnych kreatywnych działań w partnerskich szkołach.

Wydarzenie miało miejsce 7-13.04.2019

Kalendarium

Imieniny obchodzą

Ferdynand

Jan

Feliks

30

sobota

maj 2020

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

Maj 2020

p w ś c p s n
1
2
Wydarzenia z dnia 3 Maj 2020 (niedziela)
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Wydarzenia z dnia 26 Maj 2020 (wtorek)
27
28
Wydarzenia z dnia 29 Maj 2020 (piątek)
Wydarzenia z dnia 30 Maj 2020 (sobota)
Wydarzenia z dnia 31 Maj 2020 (niedziela)

Video

Więcej filmów
Bielsk Podlaski - Podsumowanie roku 2019
Filmowe podsumowanie roku 2019 w Bielsku Podlaskim
Filmowe podsumowanie roku 2019 zaprezentowane podczas spotkania noworocznego Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego 16 stycznia 2020 r. Produkcja - TV Podlasie.
Zobacz film

Galerie zdjęć

Więcej galerii zdjęć
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię

Ankieta

Ankieta badania satysfakcji i oczekiwań klientów

Wypełnij ankietę