102. rocznica odzyskania niepodległości

ilustracja przedstawia leżące na stole ciasto - tort z wizerunkiem muralu. Na muralu widać mężczyzn w mundurach i z szablami na koniach, a w tle wierzę ratusza.
18 lutego 2021

16 lutego 2021 roku w Bielskim Domu Kultury odbyła się kameralna uroczystość uświetniająca 102. rocznicę odzyskania przez nasze miasto niepodległości. Spotkanie przygotowała Fundacja Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej, która była też inicjatorem powstania muralu poświęconego temu ważnemu wydarzeniu z historii Bielska Podlaskiego.

Podczas uroczystości świętowano jubileusz odzyskania niepodległości oraz symboliczne odsłonięcie muralu. Historyk Zbigniew Romaniuk wygłosił wykład na temat wydarzeń rozgrywających się 16 lutego 1919 roku w Bielsku, natomiast Piotr Daniło przedstawił wydany z tej okazji znaczek turystyczny z wizerunkiem muralu.

Wśród gości spotkania byli między innymi Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski i Zastępca Burmistrza Bożena Teresa Zwolińska, a także grono przedstawicieli samorządów: wojewódzkiego, powiatowego i gminnego oraz prezesi Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim.

Uroczystość uświetnił też koncert piosenek patriotycznych w wykonaniu działającego w Bielskim Domu Kultury Studia Piosenki „Fart”. Na zakończenie spotkania wśród jego gości rozdzielono tort z umieszczonym na nim wizerunkiem muralu.

Wydarzenie miało miejsce 16.2.2021

Tags: , , , ,