3 grudnia 2022 r. zapraszamy na spotkanie z Prawdziwym Mikołajem

Mikołaj i burmistrz w towarzystwie grupy dzieci z nagrodzonego przedszkola. Dzieci trzymają symboliczny czek z nagrodą i uśmiechają się do fotografii. W tle plac parafialny i samochód Mikołaja.
23 listopada 2022

Już po raz trzeci w Bielsku Podlaskim będziemy gościć Prawdziwego Mikołaja z Laponii. „Joulupukki” tym razem odwiedzi nas w sobotę 3 grudnia 2022 roku. W planie wizyty ma m.in. spotkanie z mieszkańcami podczas bożonarodzeniowego jarmarku, który rozpocznie się o godzinie 14:00 na placu przy alei Piłsudskiego 45.

Mikołaj odwiedzał nas już dwukrotnie – za każdym razem z inicjatywy Konsula Honorowego Finlandii w Białymstoku i na zaproszenie Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski oraz Fundacji Grupy Unibep Unitalent. W kolejnych latach w organizację jego wizyty włączały się kolejne podmioty: Bielski Dom Kultury, Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim, a także Polskie Sklepy Arhelan i Fundacja Arhelan – Społecznie Odpowiedzialni.

– Wizyta Prawdziwego Mikołaja, tak jak i wszystkie towarzyszące jej wydarzenia, skierowane są do całej społeczności mieszkańców naszego miasta i doskonale wpisują się w istotę naszego hasła promocyjnego „Bielsk Podlaski łączy ludzi” – mówi Jarosław Borowski, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski. – Cieszę się, że w przygotowanie wizyty włączają się kolejne lokalne firmy i organizacje, by wspólnie ją uatrakcyjnić i wraz z bielszczanami radować się przybyciem dostojnego gościa. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w przygotowanych atrakcjach. Spotkajmy się wspólnie 3 grudnia i przywitajmy szanownego gościa!

Jarmark Bożonarodzeniowy

Nad szczegółowym programem wizyty Prawdziwego Mikołaja już od wielu tygodni pracują organizatorzy. 23 listopada 2022 roku, w siedzibie Unitalentu, odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano ustalenia dziennikarzom. W konferencji wzięli udział m.in.: Konsul Honorowy Finlandii w Białymstoku Andrzej Parafiniuk, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski, Prezes Zarządu Fundacji Arhelan – Społecznie Odpowiedzialni Helena Burzyńska i Prezes Fundacji Grupy Unibep Unitalent Wojciech Jarmołowicz.

W tym roku wizycie Prawdziwego Mikołaja towarzyszyć będzie Jarmark Bożonarodzeniowy na placu Arhelanu, przy al. Piłsudskiego 45. Na miejscu będzie można nie tylko spróbować i kupić miejscowe specjały kulinarne, ale też na kilka godzin przenieść się w świat Prawdziwego Mikołaja. Na placu stanie scena, na której wystąpią m.in. dzieci biorące udział w projekcie „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100 procent” oraz miejscowi artyści.

Jedną z perełek scenicznych będzie „Opowieść wigilijna” w wykonaniu aktorów bielskiego teatru The M.A.S.K. Mnóstwo atrakcji będzie też poza sceną. Na placu stanie karuzela wenecka, a dzieci wraz z rodzicami będę mogły tworzyć na stoiskach kreatywnych, gdzie m.in. będą warsztaty wypiekania pierników czy miejsca pisania listów do Mikołaja.

Sam Mikołaj zaś zajmie zaszczytne miejsce w specjalnie zaaranżowanym dla niego pokoju z kominkiem wzorowanym na tym oryginalnym z Laponii. Tam chętni będą mogli zrobić sobie z nim zdjęcie.

Także 3 grudnia Bielsk Podlaski zabłyśnie światełkami świątecznymi, które włączą wspólnie Prawdziwy Mikołaj wraz z burmistrzem Jarosławem Borowskim.

Prawdziwy Mikołaj tradycyjnie też odwiedzi tych, którzy szczególnie potrzebują wsparcia. Swoją wizytę 3 grudnia rozpocznie od Hospicjum im. Proroka Eliasza w Makówce, a w Bielsku Podlaskim odwiedzi najmłodszych pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim.

Konkurs „Zadziw Mikołaja”

Jedną z głównych atrakcji związanych z wizytą szanownego gościa, a skierowanych do podopiecznych bielskich placówek oświatowych i opiekuńczych, będzie druga edycja konkursu z nagrodami pod nazwą „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100 procent”. W konkursie tym oceniane będą filmy z prezentacjami świątecznymi, które 3 grudnia będzie można obejrzeć w trakcie jarmarku na specjalnie przygotowanym telebimie. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe i placówki specjalne. Do konkursu zgłosiło się 14 placówek z naszego miasta, a każda z nich nagra trzyminutową prezentację, którą oceni jury składające się z Prawdziwego Mikołaja oraz przedstawicieli organizatorów wydarzenia.

– Przy okazji konkursu wszyscy uczestnicy uczą się zarządzania projektem, a celem „Unitalentu” jest wspieranie przedsiębiorczych dzieci i młodzież – mówi Wojciech Jarmołowicz, Prezes Fundacji Grupy Unibep Unitalent.   

Rola jurorów przypadnie też mieszkańcom Bielska Podlaskiego. W głosowaniu internetowym będzie można ocenić najpiękniej udekorowane choinki, które zostaną przygotowane przez 17 placówek oświatowych i opiekuńczych. Dzieci i młodzież udekorują świąteczne drzewka, które staną przy bielskim ratuszu już 1 grudnia 2022 r. Od tego dnia będzie można wybierać najpiękniejsze z nich i oddać swój głos w głosowaniu internetowym, przygotowanym przez Unitalent. Wyniki tego głosowania poznamy 3 grudnia 2022 r., gdy Prawdziwy Mikołaj osobiście odwiedzi Bielsk Podlaski.

Organizatorami wydarzenia są: Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski, Konsul Honorowy Finlandii w Białymstoku, Fundacja Grupy Unibep „Unitalent”, Polskie Sklepy Arhelan i Fundacja Arhelan Społecznie Odpowiedzialni, a także Bielski Dom Kultury oraz Nadleśnictwo Bielsk Podlaski.

Zobacz „wydarzenie” na Facebooku.

Numery choinek

23 listopada 2022 roku, w siedzibie fundacji Unitalent, w obecności organizatorów konkursu oraz lokalnych mediów, odbyło się losowanie numerów choinek, które zostaną poddane ocenie w głosowaniu internautów. Ustalono następującą kolejność:

 1. Przedszkole Niepubliczne im. Św. Młodzieńca Gabriela
 2. Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB im. Jarosława Kostycewicza
 3. Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
 4. Przedszkole na Hołowiesku
 5. Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II
 6. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów
 7. Oddziały Przedszkolne Szkoły Podstawowej nr 2
 8. Punkt Przedszkolny „Kącik Malucha”
 9. Środowiskowy Dom Samopomocy
 10. Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej
 11. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 św. Abp. Łukasza Wojno-Jasienieckiego
 12. Katolickie Przedszkole Niepubliczne Karmelki
 13. Przedszkole nr 5 Krasnala Hałabały
 14. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza
 15. Szkoła Podstawowa nr 2 im kpt. Władysława Wysockiego
 16. Przedszkole nr 9 Leśna Polana
 17. Przedszkole nr 7 Kubusia Puchatka

Wydarzenie miało miejsce 23.11.2022

Tags: , , , , , , , , , , ,