Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

24 listopada 2021

Od 23 listopada 2021 r. wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie (druk oświadczenia – plik przygotowany przez podmiot zewnętrzny), a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu.

Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. Prawo to od 23 listopada mają wszystkie osoby dorosłe – to efekt podpisanej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nowelizacji rozporządzenia w sprawie metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022.

W mieście Bielsk Podlaski bezpłatnie przeciwko grypie będzie można się zaszczepić w dwóch punktach:

 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim
  Gabinet diagnostyczo-zabiegowy
  ul. Kleszczelowska 1, 17-100 Bielsk Podlaski
  tel. 85 833 43 77
 • Twój Lekarz B. Rucińska, A.T. Wakulewska, M. Zabrocka-Podolec sp.p.
  Gabinet szczepienno-zabiegowy
  ul. 3 Maja 20, 17-100 Bielsk Podlaski
  tel. 85 730 35 23

Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie.

Więcej szczegółowych informacji na profilu Pacjent.gov.pl.

Tags: , , , ,