Bielsk Podlaski znalazł się w gronie Forum Ambitnych Miast Województwa Podlaskiego

Grupowe zdjęcie 17 osób stojących z aktami powołania trzymanymi w rękach. Są ustawieni w dwóch rzędach i uśmiechnięci pozują do zdjęcia. W tle ekran i na nim napis "Forum Ambitnych Miast Województwa Podlaskiego".
5 lipca 2022

Powstała nowa platforma współpracy pomiędzy samorządami województwa podlaskiego, która ma w najbliższych latach przyczynić się do skutecznego wykorzystania funduszy unijnych. Nosi ona nazwę „Forum Ambitnych Miast Województwa Podlaskiego”.

W skład Forum weszło czternaście miast, które w większości są siedzibami powiatów w województwie podlaskim. W tym gronie jest też Miasto Bielsk Podlaski. Akt powołania do Forum odebrał 4 lipca 2022 roku burmistrz Jarosław Borowski z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak.

Forum jest gremium opiniodawczo-doradczym wypowiadającym się w kwestii wykorzystania funduszy unijnych. W jego skład weszły miasta powiatowe: Augustów, Bielsk Podlaski, Grajewo, Hajnówka, Kolno, Łomża, Mońki, Sejny, Siemiatycze, Sokółka, Suwałki, Wysokie Mazowieckie i Zambrów, a także Łapy z powiatu białostockiego. Miasto Białystok, jako członek Unii Metropolii Polskich, pełni w Forum funkcję doradczą.

Forum Ambitnych Miast Województwa Podlaskiego będzie działało w ramach Programu „Rozwój Lokalny” – to projekt realizowany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a finansowany z Funduszy Norweskich i EOG (Europejski Obszar Gospodarczy).

Wydarzenie miało miejsce 4.7.2022

Skan dokumentu z napisem: Akt powołania Forum Ambitnych Miast Województwa Podlaskiego otrzymuje Miasto Bielsk Podlaski. Pod spodem podpis marszałka województwa oraz logotypy.

Tags: , , ,