Bielska młodzież wróci na Podlaski Uniwersytet Dziecięcy

Dwie uśmiechnięte osoby pozują do zdjęcia: z lewej kobieta, z prawej mężczyzna. W rękach trzymają podpisane umowy. W tle rolap reklamowy miasta Bielsk Podlaski.
18 października 2023

Uczniowie klas IV-VI bielskich szkół podstawowych ponownie będą mogli zostać studentami Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Umowę w tej sprawie podpisał 17 października 2023 roku Burmistrz Miasta Jarosław Borowski.

Będzie to już piętnasta edycja PUD-u, którego organizatorem jest Politechnika Białostocka, a partnerami: prezydent Białegostoku oraz burmistrzowie Augustowa, Bielska Podlaskiego i Siemiatycz. W tych oryginalnych zajęciach edukacyjnych wzięło do tej pory ponad 1900 uczniów, wśród których byli też młodzi bielszczanie.

W rozpoczynającej się edycji PUD-u naukę rozpocznie kolejnych 50 młodych mieszkańców naszego miasta.

– Nasze miasto wraca do Podlaskiego Uniwersytetu Podlaskiego po trzech latach przerwy, która spowodowana była pandemią – mówił Jarosław Borowski, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski. – Miasto, w swojej strategii rozwoju, jako jedną z inteligentnych specjalizacji, ma budownictwo energooszczędne. Mamy firmy, które współpracują z Politechniką Białostocką i mamy szkoły ponadpodstawowe, które współpracują z Politechniką. Jako organ prowadzący szkoły podstawowe, zachęcamy naszych uczniów, żeby z Politechniką Białostocką współpracować, bo jest jedną z najważniejszych uczelni w północno-wschodniej Polsce.

Rekrutacja uczniów do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego rozpocznie się 6 listopada 2023 roku. W Białymstoku odbywać się będzie w formie elektronicznej. W Augustowie, Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach zapisy będą prowadzone przez samorządy, we współpracy ze szkołami podstawowymi.

Pod koniec listopada najmłodsi studenci Politechniki Białostockiej wezmą udział w wykładzie inauguracyjnym. Podczas kolejnych zajęć uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI w formie warsztatów, wykładów czy ćwiczeń, przekonają się, że zdobywanie wiedzy nie jest trudne, a wręcz przeciwnie – może być wspaniałą przygodą.

Wydarzenie miało miejsce 17.10.2023

Tags: , , , , ,