Bielski biznes w czołówce Podlaskiej Złotej Setki

ilustracja przedstawia złoty prostokąt na czarnym tle z napisem "Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw" Kurier Poranny
28 grudnia 2020

Siedem bielskich firm znalazło się w tegorocznym rankingu „Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw 2020”, którą przygotowała redakcja Kuriera Porannego.

Na trzecim miejscu podium największych firm w województwie podlaskim uplasował się Unibep, zaś w czołowej dziesiątce znalazły się także: Danwood (szósty) i Suempol (ósmy). W setce sklasyfikowano też: Arhelan (15.), Energo (25.), Krex (38.) oraz Maksbud (83.).

Kryterium klasyfikacji były przychody netto za rok 2019, a więc jeszcze przed wybuchem epidemii. Dane te pokazują, że bielskie firmy weszły w trudny okres dla całej światowej gospodarki w dobrej kondycji.

– Z podsumowania najnowszego rankingu wynika, że w 2019 roku przedsiębiorstwa znajdujące się w „Złotej Setce” zwiększyły łącznie: swoje przychody o 8,2 proc., zysk netto – o 19,3 proc., a aktywa bilansowe – o 7,2 proc. – informują organizatorzy rankingu.

W porównaniu z poprzednią klasyfikacją Bielsk Podlaski zwiększył udział lokalnych firm w „Złotej Setce” z sześciu do siedmiu. W rankingu ponownie pojawiły się Energo, Krex i Maksbud, a zabrakło w nim Bielmleku (przed rokiem miejsce 35.) i Hanbudu (65.).

– Kończący się rok okazał się wielką próbą dla całej światowej gospodarki. Jako burmistrz Bielska Podlaskiego, szczycącego się opinią „miasta ludzi przedsiębiorczych”, widzę na co dzień niezłomną postawę lokalnego biznesu, który – pomimo utrudnień wynikających z pandemii – dzielnie walczy o byt swoich firm i ich pracowników. Zapewniam, że – na miarę możliwości naszego miasta – wspierałem, wspieram i będę wspierał te działania – mówi Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski. – Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę wytrwałości i kreatywności w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań stojących przed nami wyzwań, nuty optymizmu w nadchodzącym nowym 2021 roku, a przede wszystkim sił do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom, które wciąż są jeszcze przed nami.

Bielskie firmy w rankingu „Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw 2020”:

3. Unibep SA Grupa Kapitałowa (Bielsk Podlaski, budownictwo) – 1 660 mln zł, (1523 osoby)

6. Danwood SA (Bielsk Podlaski, budownictwo) – 1 099 mln zł, (1700 osób)

8. Suempol sp. z o.o. (Bielsk Podlaski, przetwórstwo rolno-spożywcze) – 931 mln zł, (520 osób)

15. Arhelan sp. z o.o. sp. k. (Bielsk Podlaski, handel) – 440 mln zł, (1100 osób)

25. Energo sp. z o.o. (Bielsk Podlaski, handel) – 345 mln zł, (185 osób)

38. Krex sp. z o.o. (Bielsk Podlaski, handel) – 222 mln zł, (140 osób)

83. PDM Maksbud sp. z o.o. (Bielsk Podlaski, budownictwo) – 101 mln zł, (94 osoby)

*kolejno: miejsce w tegorocznym rankingu, nazwa firmy (siedziba i branża), przychody netto ze sprzedaży w 2019 roku, (zatrudnienie). Dane na podstawie rankingu „Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw 2020”.

Tags: , , , , , , , , , , ,