Bielskie siatkarki wystartowały w III lidze

Grupa kilkunastu zawodników pozuje do zdjęcia. Stoją w szeregu, w strojach sportowych, uśmiechając się do obiektywu.
24 listopada 2023

Drużyna Towarzystwa Piłki Siatkowej Bielsk Podlaski zadebiutowała w rozgrywkach seniorskich podlaskiej III ligi kobiet. W inauguracyjnym meczu, wygranym 3-0 ze Sprintem Płociczno-Tartak, bielszczanki zagrały w nowych strojach, których zakup sfinansowało Miasto Bielsk Podlaski.

Historyczny pierwszy mecz naszych seniorek odbył się 18 listopada 2023 r. w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim, w której bielszczanki na co dzień trenują i przygotowują się do występów.

Nasze miasto ma bogate tradycje siatkarskie, zarówno w męskiej jak i w żeńskiej odmianie tej dyscypliny. Klub TPS Bielsk Podlaski powołali w tym roku bielscy sympatycy, działacze i trenerzy siatkówki, na czele z trenerami: Andrzejem Sosną i Kamilem Szklarzem, którzy zasiedli też w zarządzie nowej organizacji.

– Głównym celem klubu jest zapewnienie siatkarskiej młodzieży z naszego miasta możliwości kontynuacji gry w drużynie seniorskiej poprzez udział w rozgrywkach trzeciej ligi, a w perspektywie awans do centralnej drugiej ligi – przyznają działacze.

Kadrę bielskiego zespołu stanowią młode zawodniczki, a ponad dwie trzecie składu to wręcz nastoletnie juniorki. W zdecydowanej większości siatkarki TPS-u są też wychowankami akademii siatkarskiej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim. Wzmocniono je kilkoma dziewczętami, które mają już doświadczenie ligowe. Mają one być wzorem dla miejscowych juniorek i kadetek, które dotychczas zdobywały laury w swoich kategoriach wiekowych. Teraz przyszedł czas na grę w dorosłym towarzystwie.

Działaczom udało się też pozyskać wielu znaczących mecenasów i przyjaciół nowego klubu, wśród których znaleźli się m.in.: Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim, BioLife, Drewmar, Hanbud, IRC, Jamar, MK Format, N-Oil, Społem PSS w Bielsku Podlaskim, a także Miasto Bielsk Podlaski, które ufundowało nowe stroje naszych zawodniczek.

W podlaskiej III lidze grają zaledwie cztery drużyny, więc terminarz gier jest dość luźny. Z danych organizatora rozgrywek — Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej — wynika, że kolejne mecze czekają nasze panie dopiero w przyszłym roku:

  • 14 stycznia 2024: Optima Hajnówka — TPS Bielsk Podlaski
  • 4 lutego 2024: TPS Bielsk Podlaski — SAS Sejny
  • 18 lutego 2024: Sprint Płociczno-Tartak — TPS Bielsk Podlaski
  • 17 marca 2024: TPS Bielsk Podlaski — Optima Hajnówka
  • 24 marca 2024: SAS Sejny — TPS Bielsk Podlaski

Nowy klub to projekt długofalowy. Jego poważnym atutem jest fakt, że w akademii siatkarskiej MOSiR-u, pod okiem doświadczonych szkoleniowców, trenuje duża grupa dziewcząt we wszystkich grupach wiekowych: „dwójek” i „trójek”, młodziczek, kadetek oraz juniorek. Dzięki temu TPS Bielsk Podlaski powinien mieć naturalne zaplecze i w przyszłości – łatwość w naborze nowych kandydatek do występów w drużynie seniorek. Drużynie, która przez lata ma szansę skutecznie promować swoich sponsorów, w tym Miasto Bielsk Podlaski.

Bielsk Podlaski, 18.11.2023 — III liga siatkówki kobiet
TPS Bielsk Podlaski — Sprint Płociczno-Tartak 3-0 (25-10, 25-16, 25-14)
TPS: Aleksiejuk, Ignaciuk (MVP), Jeleń, Konarzewska, Kozłowska, Monachowicz (kpt.) i Naumczuk (l.) oraz: Hryniewicka, Jóźwiuk, Kostacewicz, Pasiecznik, Stepaniuk, Toch i Łojewska (l.).
Sprint: Chałko, Gołaszewska, Gwiazdowska, Ogórkis (kpt.), Poszuta, I. Skorupska, M. Skorupska, Wiszniewska i Daniłowicz (l.).

Wydarzenie miało miejsce 18.11.2023

Tags: , , , , , ,