Bielskie siatkarki zagrały w barażach o II ligę

Drużyna siatkarek w sportowych strojach. Kilkanaście pań pozuje do zdjęcia w towarzystwie trenera i prezesa klubu. Za nimi wnętrze hali sportowej.
9 kwietnia 2024

Drużyna seniorek Towarzystwa Piłki Siatkowej Bielsk Podlaski wzięła udział w turnieju barażowym o awans do II ligi polskiej. Rywalki okazały się zbyt silne i wygrały z bielszczankami wszystkie mecze.

TPS wystartował w barażach, bo wcześniej wygrał podlaską III ligę, w której pokonał trzy zespoły: Optimę Hajnówka, SAS Sejny i Sprint Płociczno-Tartak. Nasz klub reprezentował więc Podlaskie w turnieju półfinałowym baraży o II ligę.

Turniej ten rozegrano od 6 do 7 kwietnia w Olsztynie. Prócz bielszczanek występowały w nim gospodynie – olsztyński Stomil (reprezentant województwa warmińsko-mazurskiego), Legionovia II Legionowo (województwo mazowieckie) oraz Skier-VIS Skierniewice (województwo łódzkie).

Niestety, rywalki wykazały się lepszą formą i większym boiskowym obyciem. Legionovia II i Stomil pokonały bielszczanki po 3-0. Nasz zespół urwał jeden set drużynie ze Skierniewic, pokonując ją 25-12. Potem jednak górą były zawodniczki Skier-VIS-u, które wygrały trzy kolejne sety.

– W następnym sezonie rozgrywkowym bogatsi o boiskowe doświadczenie i ogranie meczowe będziemy zdecydowanie silniejsi mentalnie i sportowo – podkreślają bielscy działacze i trenerzy.

Turniej półfinałowy o wejście do II ligi siatkówki kobiet — Olsztyn 5-7.4.2024

I kolejka (piątek):
Stomil Olsztyn — Skier-VIS Skierniewice 3-0 (25-11, 25-23, 25-11)
Legionovia II Legionowo — TPS Bielsk Podlaski 3-0 (25-17, 25-18, 25-20)

II kolejka (sobota):
Skier-VIS Skierniewice — TPS Bielsk Podlaski 3-1 (12-25, 25-22, 25-20, 25-23)
Stomil Olsztyn — Legionovia II Legionowo 1-3 (27-25, 11-25, 17-25, 22-25)

III kolejka (niedziela):
Legionovia II Legionowo — Skier-VIS Skierniewice 3-2 (25-14, 23-25, 25-12, 25-27, 15-8)
Stomil Olsztyn — TPS Bielsk Podlaski 3-0 (25-18, 25-12, 25-20)