Bielski zespół wystąpił podczas Biesiady Kolneńskiej 2023

Dwanaście kobiet - członkiń zespołu Jesienny Liść pozuje do zdjęcia stojąc na placu w Kolnie, podczas Biesiady Kolneńskiej.
27 września 2023

Zespół „Jesienny Liść”, działający przy bielskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, wziął udział w szóstej edycji Biesiady Kolneńskiej. Artyści-seniorzy odwiedzili Kolno 17 września 2023 roku dzięki wsparciu Miasta Bielsk Podlaski.

Doroczna „Biesiada Kolneńska” to wielobarwna mozaika twórczości seniorów z trzech województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Wśród dziewiętnastu zespołów pieśni i tańca pojawił się też bielski zespół z repertuarem odmiennym i wyjątkowym od reszty. W jego repertuarze były piosenki wykonane w językach: polskim, białoruskim, ukraińskim i rosyjskim. Do tego zaśpiewane a capella, bez udziału podkładu muzycznego.

Bielscy artyści godnie reprezentowali i promowali nasze miasto. Przed swoim występem opowiedzieli wszystkim uczestnikom Biesiady o Bielsku Podlaskim.

– Mówiliśmy też o rozwijającej się  wielonarodowej i wielojęzykowej kulturze, odzwierciedleniem której były śpiewane przez nas piosenki – relacjonowała Tamara Rusaczyk, prezes zarządu stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bielsku Podlaskim. – Podarowaliśmy gospodarzom po kilka egzemplarzy naszego wydawnictwa „Jesienią życia pisane”, pokazując, że Bielsk Podlaski jest zagłębiem seniorów tworzących poezję, a także że władze naszego miasta przejawiają troskę o osoby starsze, wydzielając pulę pieniędzy na realizację zadań publicznych.

Wydarzenie miało miejsce 17.9.2023

Tags: , , , ,