Bielszczanie wzięli udział w walnym zgromadzeniu Bractwa Młodzieży Prawosławnej

Kilkadziesiąt osób: młodzież i duchowni, stoi na tle autobusu. Są ubrani w zimowe stroje, pod ich nogami leży śnieg. Cztery osoby trzymają w rękach plakaty z logo wyjazdu, na którym widnieją też logotypy sponsorów wyjazdu.
4 stycznia 2023

Młodzież z parafii prawosławnych z Bielska Podlaskiego wzięła udział w XL Walnym Zgromadzeniu Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce.

Zgromadzenie odbyło się 17 grudnia 2022 roku w Chełmie. Dzięki wsparciu finansowemu samorządów, w tym Miasta Bielsk Podlaski, zapewniono transport 30 członkom Bractwa z diecezji warszawsko-bielskiej oraz ich opiekunom duchowym. Młodzież z parafii z naszego miasta stanowiła ponad połowę uczestników tegorocznej „Akcji Autobus Diecezjalny”.

– Wsparcie Miasta Bielsk Podlaski było dla bratczyków z Bielska Podlaskiego powodem do dumy i pokazało, że miasto jest otwarte na młodzież działającą z Bractwie Młodzieży Prawosławnej – podkreślała Beata Kosacka, Sekretarz Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej. – Jako organizatorzy wyjazdu chcemy serdecznie podziękować urzędowi miasta za okazaną pomoc.

Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu prawosławnej młodzieży.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęto od wspólnej Świętej Liturgii, a po zakończeniu nabożeństwa wszyscy uczestnicy udali się do Chełmskiej Biblioteki Publicznej, gdzie odbyły się obrady. Zgromadzeni zapoznali się ze sprawozdaniem zarządu centralnego Bractwa, sprawozdaniem finansowym, przyjęli kalendarium prac na 2023 rok i wzięli udział w wyborach do komisji rewizyjnej, a także przyznali absolutorium zarządowi.

Wyjazdy, takie jak „Akcja Autobus Diecezjalny”, na ogólnopolskie wydarzenia organizowane przez Bractwo umożliwiają integrację młodzieży, poznanie nowych osób oraz pozwalają na wymianę doświadczeń.

Wydarzenie miało miejsce 17.12.2022

Tags: , , ,