Bielszczanki awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Polski

Dziesięć nastolatek - siatkarek w strojach sportowych pozuje do zdjęcia okazując radość. Po bokach stoją dwaj mężczyźni - trener i burmistrz. W tle - wnętrze hali sportowej.
4 marca 2024

Siatkarki MOSiR-u Bielsk Podlaski wywalczyły awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski juniorek młodszych.

Przez trzy dni w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki rywalizowały zespoły reprezentujące cztery województwa: kujawsko-pomorskie, mazowieckie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Wśród nich były mistrzynie Podlaskiego w kategorii juniorek młodszych – siatkarki bielskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski zakończył się triumfem Legionovii Legionowo, która wygrała wszystkie mecze bez straty punktu. Drugie miejsce – także premiowane awansem do ćwierćfinału – zajęły bielszczanki, które w piątek na inaugurację rywalizacji pokonały Spartę Braniewo 3-0, a w decydującym boju wywalczyły wygraną 3-2 ze Stalą Grudziądz. Tytuły najlepszych zawodniczek tych meczów otrzymywały nasze siatkarki: Magdalena Pasiecznik i Hanna Toch.

Pamiątkowy puchar za awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski wręczył zawodniczkom MOSiR-u Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski. Gratulujemy bielskim siatkarkom i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji z najlepszymi rówieśniczkami w kraju.

Wyniki turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorek młodszych w siatkówce, Bielsk Podlaski 1-3.03.2024

  • MOSiR Bielsk Podlaski – Sparta Braniewo 3-0
  • Legionovia Legionowo – Stal Grudziądz 3-0
  • Sparta – Stal 0-3
  • MOSiR – Legionovia 0-3
  • Legionovia – Sparta 3-0
  • MOSiR – Stal 3-2

Tabela końcowa turnieju:

  1. Legionovia Legionowo 3-0 9-0
  2. MOSiR Bielsk Podlaski 2-1 6-5
  3. Stal Grudziądz 1-2 5-6
  4. Sparta Braniewo 0-3 0-9

Wydarzenie miało miejsce 1-3.03.2024

Fot. MOSiR Bielsk Podlaski

Tags: , , , ,