BO 2024 – lista projektów zgłoszonych do realizacji

Grafika przedstawia czarny napis "budżet obywatelski" ja kremowym tle.
27 września 2023

Lista projektów zgłoszonych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego

Projekt nr 1. Bezpłatne zajęcia jogi na trawie w Bielsku Podlaskim

Bezpłatne zajęcia jogi, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, organizowane cyklicznie, w każdą niedzielę w okresie lipiec-wrzesień (10-14 godzin zajęć) na terenie parku miejskiego obok „Łysej Górki”, otwarte dla wszystkich mieszkańców. Proste ćwiczenia umożliwią uczestnictwo osób w każdym wieku, bez względu na poziom sprawności fizycznej. Joga to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Dzięki zajęciom uczestnicy będą mogli realnie wpływać na zdrowie i sprawność fizyczną.

Lokalizacja: park miejski obok „Łysej Górki”

Wartość projektu: 12.118,00 zł

Projekt nr 2. Obywatelski dzień sportu i zawody Strongman

Wydarzenie sportowe łączące wiele różnorodnych atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Blok sportowy to około 5-6 godzin, w trakcie których odbędą się zajęcia gimnastyczne dla młodzieży i dzieci, spinning na rowerkach, prezentacja „Pole Dance”, siłowanie się na rękę, a także zajęcia dla seniorów „zdrowy kręgosłup”. Dodatkowa atrakcja udział załogi Strongman, która przeprowadzi zabawy i konkursy z udziałem publiczności. Przewidziany termin to 25 sierpnia 2024 r.

Lokalizacja: park miejski obok muszli koncertowej

Wartość projektu: 29.000,00 zł

Projekt nr 3. Obywatelskie Dni Miasta Bielska Podlaskiego 2024

Projekt zakłada koncerty zespołów: „Raz Dwa Trzy”, „Turnioki” oraz „Kubańczyka”. Dodatkowym wypełnieniem dnia będzie blok atrakcji na dmuchańcach, obok w parku. Przewidywany termin wydarzenia to 2 czerwca 2024 r.  

Lokalizacja: ul. M. Kopernika 1, obok Urzędu Miasta Bielsk Podlaski oraz park miejski przy muszli koncertowej

Wartość projektu: 250.610,00 zł

Projekt nr 4. Plenerowe Kino Letnie w Bielsku Podlaskim

Projekt polega na organizacji 5 pokazów filmowych na terenie zieleni w Parku Królowej Heleny w okresie czerwiec-sierpień w godzinach wieczornych. Projekt zakłada wynajem ekranu, projektora, nagłośnienia, niezbędnych akcesoriów, wynajem ochrony, zakup licencji do publicznego pokazu filmów. Każdy pokaz to projekcja 1 filmu z gatunku kina familijnego.  

Lokalizacja: Park Królowej Heleny przy Muszli Koncertowej

Wartość projektu: 33.500,00zł

Projekt nr 5. Eliminacje Regionalne do XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German

Projekt to przedsięwzięcie o charakterze artystyczno-edukacyjnym, którego głównym celem jest poszerzenie wiedzy uczestników eliminacji i publiczności na temat twórczości Anny German oraz pomoc młodzieży uzdolnionej muzycznie w rozwijaniu umiejętności artystycznych. Eliminacje mają na celu wyłonienie uczestnika do Finału XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German. Przewidywane jest uczestnictwo wykonawców z kraju jak i z zagranicy.

Lokalizacja: Bielski Dom Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Wartość projektu: 15.000,00zł

Projekt nr 6. „Pod opieką Bogurodzicy” – Festiwal

Przedsięwzięcie muzyczne związane z Bogurodzicą. Utwory wykonywane przez uczestników będą tylko Jej poświęcone. Zaproszeni zostaną wykonawcy z Polski, w tym z naszego miasta i regionu, a także z zagranicy, co będzie gwarantowało wysoki poziom artystyczny festiwalu.

Lokalizacja: Bielski Dom Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Wartość projektu: 30 000,00 zł

Projekt nr 7. XLII Dni Bielska Podlaskiego  

Projekt obejmować będzie organizację XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Podlaska Nuta”, koncert galowy Festiwalu Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”, koncert gwiazd „Piękni i Młodzi Magdalena Narożna”, ”Masters”, ”Dobryje Grajki”, ”Skolim”, ”Baranowski” oraz dyskoteki. W ramach prezentacji bielskiej muzycznej sceny wystąpiłby „Ciemny JBW”. Dodatkową atrakcją zarówno dla dzieci jaki i dorosłych byłby „Virtual House” – prawdziwe centrum wirtualnej rzeczywistości pełnej przygód i wielu niezapomnianych wrażeń. W trakcie wydarzenia będą też atrakcje dla dzieci: dmuchańce, strefa sportowa, gry i zabawy.

Lokalizacja: Park Królowej Heleny oraz ul. M. Kopernika przy Urzędzie Miasta Bielsk Podlaski

Wartość projektu: 336.565,469zł

Projekt nr 8. Bielska Majówka Modelarska 2024. Wystawa i konkurs modeli kartonowych w Bielsku Podlaskim

Bielsk Majówka Modelarska to cykliczna impreza modelarska o charakterze kulturalnym i zasięgu ogólnopolskim. Na wystawie można będzie zobaczyć cały przekrój modeli kartonowych. Konkurs będzie odbywać się przez 3 dni. Wystawa ogólnodostępna przez 2 dni. Zakończona ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. W czasie trwania projektu przewidziane są warsztaty dla najmłodszych.

Lokalizacja: sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 3 z DNJB im. Jarosława Kostycewicza, przy ul. Poniatowskiego 9 w Bielsku Podlaskim

Wartość projektu: 10.000,00zł

Projekt nr 9. Bielskie Dni Kultury Chrześcijańskiej

Projekt zakłada realizację różnych bloków tematycznych, począwszy od cyklu referatów i paneli dyskusyjnych prof. dr. hab. Piotra Jaroszyńskiego do występów dzieci przedszkolnych, koncertu zespołu Łukasza Buksy. Przewidywany okres realizacji przedsięwzięcia to okres maj – październik 2024 r.

Lokalizacja: Bielski Dom Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz amfiteatr miejski w Parku Królowej Heleny

Wartość projektu: 30.000,00zł

Projekt nr 10. Budowa kortu tenisowego ze sztuczną nawierzchnią

Projekt zakłada budowę ogólnodostępnego, ogrodzonego kortu tenisowego z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Tenis ziemny to rodzaj aktywności dla każdego, zarówno dla dzieci, osób młodych jak i starszych. Otwarty i ogólnodostępny kort tenisowy byłby zachętą do tego, aby zacząć uprawiać sport.

Lokalizacja: Działka nr 749/1 przy ul. Elizy Orzeszkowej (na terenie MOSiR-u)

Wartość projektu: 272.500,00zł

Projekt nr 11. „Bielskie kłopoty” – miniserial komediowy na Youtube

Projekt zakłada wyprodukowanie 6 krótkich odcinków do miniserialu komediowego i umieszczenie ich na ogólnodostępnej platformie Youtube. Serial będzie wyprodukowany przez bielszczan. Obsadę serialu będą stanowić mieszkańcy naszego miasta. W komediowej konwencji przedstawione zostaną bolączki miasta i ich mieszkańców. 

Lokalizacja: teren miasta Bielsk Podlaski i najbliższa okolica

Wartość projektu: 45.000,00zł

Projekt nr 12. Ploteczki po angielsku / Gossips in English – język angielski dla dorosłych, zajęcia konwersacyjne

Projekt adresowany jest do dorosłych mieszkańców Bielska Podlaskiego, a w szczególności do mam, zapracowanych ojców, kochanych i troskliwych dziadków i wszystkich pozostałych mieszkańców miasta chętnych do przyjemnej nauki języka. Założeniem projektu są konwersacje w liczbie 120 godzin w trzech, czterech grupach dziesięcioosobowych, w okresie, od 1 stycznia do 30 czerwca 2024 r. Zajęcia będą odbywały się Bielskim Domu Kultury. Uczestnictwo w projekcie będzie odskocznią od codziennej rutyny. 

Lokalizacja: Bielski Dom Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Wartość projektu: 10.000,00zł

Projekt nr 13. Festiwal Twórczości „Każdy Inny, Wszyscy Równi” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Projekt zorganizowany byłby w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych na początku grudnia 2024 r. W wydarzeniu udział wzięłyby dzieci, młodzież oraz dorośli z niepełnosprawnością, w tym z zaburzeniami psychicznymi z placówek miejskich i organizacji pozarządowych działających na terenie miasta Bielsk Podlaski oraz instytucje działające na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu miasta, powiatu i województwa podlaskiego. 

Lokalizacja: Bielski Dom Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Wartość projektu: 19.850,00zł

Projekt nr 14. Przebudowa boiska poprzez zainstalowanie modułowego stanowiska spikerskiego z zadaszeniem stanowiska operatora kamery na terenie MOSiR

Projekt zakłada zakup i montaż modułowego stanowiska spikerskiego, które umiejscowione będzie na trybunach stadionu MOSiR-u. Budka dla spikera to prosty modułowy obiekt w którym ekipa komentatorska może relacjonować odbywające się cyklicznie na stadionie miejskim wydarzenia sportowe.

Lokalizacja: stadion MOSiR-u w Bielsku Podlaskim przy ul. Elizy Orzeszkowej 19

Wartość projektu: 102.000,00zł

Projekt nr 15. Zakup i montaż bramek piłkarskich na stadionie MOSiR

Projekt zakłada zakup i montaż nowoczesnych, pełnowymiarowych aluminiowych bramek piłkarskich wykonanych zgodnie z przepisami FIFA i PZPN. Nowoczesne bramki tulejowe, w których konstrukcja oraz odciągi mocowane są w fundamentach betonowych razem z tulejami do montażu. Projekt przeznaczony jest do użytku przez dorosłych, jak i młodych zawodników grających w piłkę nożną. 

Lokalizacja: stadion MOSiR-u w Bielsku Podlaskim przy ul. Elizy Orzeszkowej 19

Wartość projektu: 30.000,00zł

Projekt nr 16. Wymiana ogrodzenia boiska MOSiR

Projekt zakłada demontaż istniejącego ogrodzenia, a także zakup i montaż nowego ogrodzenia okalającego boisko. Ogrodzenie panelowe będzie antykorozyjne, a co za tym idzie odporne na uderzenia piłki, jak i warunki atmosferyczne. Szacowana wysokość ogrodzenia oraz furtek bezpieczeństwa (około 120 cm) pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom boiska jak i zgromadzonym kibicom. 

Lokalizacja: stadion MOSiR-u w Bielsku Podlaskim przy ul. Elizy Orzeszkowej 19

Wartość projektu: 200.000,00zł

Projekt nr 17. Koncert Avi Sycylijczyk

Projekt zakłada organizację koncertu plenerowego mieszkańcom, a w szczególności młodzieży z Bielska Podlaskiego oraz okolic. Wydarzenie miałoby charakter otwarty. Planowany termin wydarzenia to sierpień 2024r. Głównym punktem koncertu będzie występ jednego z najprężniej rozwijających się polskich gwiazd sceny rapowej. Występ artysty poprzedzony będzie występami lokalnych artystów, takich jak: Berek, Ciemny, Joter. 

Lokalizacja: stadion MOSiR-u w Bielsku Podlaskim przy ul. Elizy Orzeszkowej 19

Wartość projektu: 197.586,44zł

Tags: ,