Budżet Obywatelski 2022 – zgłoszone projekty majątkowe

Grafika przedstawia czarny napis "budżet obywatelski" ja kremowym tle.
16 września 2021

Lista projektów o charakterze majątkowym (inwestycje, zakupy inwestycyjne):

Projekt nr 1. Budowa ławek dla zawodników rezerwowych oraz opieki medycznej

Projekt polega na budowie dwóch ławek dla zawodników rezerwowych oraz jednej dla opieki medycznej usytuowanych przy boisku głównym. Ławki wyposażone w plastikowe siedziska z  zadaszeniem o konstrukcji stalowej ocynkowanej z wypełnieniami w postaci paneli z poliwęglanu, podest obity sztuczną trawą. Najwyższa jakość materiałów gwarantuje bardzo długi czas użytkowania zestawu. Komplet napisów „Gospodarze”, „Goście”. Dodatkowym wyposażeniem zestawu są wózki do transportu ławek, dzięki czemu można dowolnie zmieniać ich położenie.

Lokalizacja: stadion MOSiR, ul. E. Orzeszkowej 19, przy boisku głównym, naprzeciwko trybuny.

Wartość projektu: 40 000,00 zł.

Projekt nr 2. Budowa tablicy stadionowej LED

Projekt polega na zamontowaniu tablicy stadionowej wraz z panelem tekstowym usytuowana przy boisku głównym. Tablica zamontowana na konstrukcji czyli słupach, co poprawia widoczność dla kibiców. Dodatkowym elementem zestawu jest cały osprzęt niezbędny do użytkowania.

Lokalizacja: stadion MOSiR, ul. E. Orzeszkowej 19, przy boisku głównym, naprzeciwko trybuny.

Wartość projektu: 43 000,00 zł

Projekt nr 3. Park kieszonkowy przy dawnej Bursie

Celem wniosku jest stworzenie w przestrzeni małego, publicznie dostępnego, przyjaznego terenu zieleni tzw. parku kieszonkowego. Obiekt powinien zaspokoić potrzeby wypoczynku mieszkańców w różnych kategoriach wiekowych. W koncepcji przestrzeni uwzględniono zmianę zagospodarowania niewielkiego terenu zieleni. Projekt zakłada wykonanie nowych alejek, usytuowanie obiektów małej architektury (ławek, koszy na śmieci, stołów piknikowych) oraz placu zabaw (huśtawka, bujak, urządzenia wielofunkcyjne ze zjeżdżalnią). Obecnie istniejące obiekty znajdują się w bardzo złym stanie technicznym. Przebudowany zostanie również układ komunikacyjny poprzez zmianę nawierzchni na nawierzchnię z kostki brukowej/płyt betonowych oraz przygotowanie dodatkowych miejsc parkingowych. Niezbędnym elementem parku kieszonkowego są również nasadzenia roślinne (drzewa, krzewy, trawy ozdobne, byliny, trawnik rekreacyjny), które korzystnie wpływają nie tylko na estetykę przestrzeni, lecz również na poprawę warunków środowiskowych.

Lokalizacja: sąsiedztwo skrzyżowań ulicy A. Mickiewicza i Widowskiej pomiędzy zabudową wielorodzinną (bloki mieszkalne przy ulicy Mickiewicza) dawną bursą oraz budynkiem usługowym. Projekt zostanie zlokalizowany na działkach ewidencyjnych nr: 2597/1, 2596/12, 2595/2, 2578/8.

Wartość projektu: 249 600,00 zł.

Projekt nr 4. Tężnia solankowa w Bielsku Podlaskim

Projekt przewiduje budowę tężni solankowej zadaszonej na terenie Parku Królowej Heleny w miejscu uschniętych bukszpanów. Tężnia solankowa to ciekawa alternatywa spędzenia wolnego czasu, jak również atrakcja turystyczna. W dobie walki ze smogiem oraz zanieczyszczeniem powietrza tężnia solankowa działa jak filtr powietrza, tworzy bezpieczną, zdrową i estetyczną strefę relaksu dla mieszkańców i turystów w każdym wieku. Wokół tężni zamontowanych będzie kilka ławek. Inwestycja zakłada dostosowanie najbliższego otoczenia obiektu do potrzeb osób korzystających z dobroczynnego działania tężni.

Lokalizacja: teren Parku Królowej Heleny, działka nr 2995

Wartość projektu: 160 000,00 zł.

Projekt nr 5. Boisko do koszykówki 3×3

Projekt polega na ułożeniu nawierzchni z kolorowego tworzywa (plastiku), montaż nowego kosza. Dostosowanie boiska do aktualnych wymogów i standardów, tak aby korzystanie było bezpieczne i atrakcyjne. Ułożone płytki w razie potrzebny można zdemontować i przenieść w inne miejsce.

Lokalizacja projektu: boisko wielofunkcyjne na stadionie miejskim, ul. E. Orzeszkowej 19.

Wartość projektu: 91 500,00 zł.

Projekt nr 6. Wrzutnia książek

Projekt zakłada zakup profesjonalnej, wolnostojącej wrzutni książek do ustawienia na zewnątrz budynku biblioteki. Wrzutnia o wymiarach 105x73x65 będzie umożliwiać zwrot książek z księgozbioru poza godzinami pracy biblioteki, przez całą dobę. Książki umieszcza się w środku wrzutni dzięki uchylnej klapce, za którą znajduje się specjalny ześlizg. Następnie książka ląduje na znajdującej się na odpowiedniej wysokości półce, która opuszcza się pod wpływem ciężaru przybywających we wrzutni książek. W rezultacie książki nie niszczą się i mogą zostać bezpiecznie przetransportowane do wypożyczalni za pomocą wewnętrznego wózka na kółkach.

Lokalizacja projektu: przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Wartość projektu: 14 845,00 zł.

Tags: ,