Codzienne połączenia POLREGIO nad Zalew Siemianówka

2 lipca 2021

POLREGIO na zamówienie Zarządu Województwa Podlaskiego uruchomiło od 1 lipca 2021 r. codzienne połączenia kolejowe do stacji Siemianówka. Dodatkowym udogodnieniem będzie autobus dowozowy na plażę w Rudni nad Zalewem Siemianówka.

Od 1 lipca do końca sierpnia istnieje możliwość dojazdu pociągiem POLREGIO nad Zalew Siemianówka, jednego z największych wodnych akwenów regionu. Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował o reaktywacji codziennych połączeń kolejowych na tej linii. Na niemal 26-kilometrowej trasie pociągi będą się zatrzymywać na stacjach Hajnówka, Narewka i Siemianówka.

Pociągi będą kursowały w relacjach:

– Białystok (odjazd 9:10) – Siemianówka (przyjazd 11:07)

– Czeremcha (odjazd 13:01) – Siemianówka (przyjazd 14:07)

– Siemianówka (odjazd 11:25) – Czeremcha (przyjazd 12:37)

– Siemianówka (odjazd 14:35) – Hajnówka (przyjazd 15:00)

Pociągi kursujące w relacjach do/z Siemianówki będą skomunikowane na stacji Hajnówka z innymi połączeniami kolejowymi, m.in. z pociągami REGIO w/z kierunku: Bielska Podlaskiego, Białegostoku, Siedlec, a także dalekobieżnym pociągiem TLK do Gdyni Głównej (przez Białystok, Ełk, Olsztyn).

Uwzględniając sezonowy charakter pociągów w relacjach do/ze stacji Siemianówka, POLREGIO przygotowało dla podróżnych dodatkowe udogodnienie. W ramach biletu zakupionego na przejazd pociągiem, zainteresowani pasażerowie będą mogli skorzystać z bezpośredniego autobusu dowozowego na niezwykle atrakcyjną plażę położoną w miejscowości Rudnia (koło Bondar) nad Zalewem Siemianówka. Odjazd autobusu sprzed stacji kolejowej Siemianówka zaplanowano o godzinie 11:15, po przyjeździe pociągu REGIO z Białegostoku (przez Hajnówkę) o godzinie 11:07. Powrotny autobus odjedzie sprzed plaży w Rudni o godzinie 14:05 i dowiezie podróżnych na pociąg REGIO do Hajnówki odjeżdżający ze stacji Siemianówka o godzinie 14:35. Na stacji Hajnówka zaplanowano dogodne skomunikowania na pociągi REGIO do Siedlec i Białegostoku.

Na trasie Czeremcha – Hajnówka – Siemianówka funkcjonuje promocyjna oferta „Połączenie w dobrej cenie”. Dzięki temu ceny biletów na przejazd są niemal o połowę tańsze niż w taryfie podstawowej POLEGIO. Przypominamy, że są honorowane ustawowe uprawnienia do ulg na przejazd koleją.

 

Relacja przejazdu Cena biletu jednorazowego [zł]
normalny uczeń (37%) student (51%)
Hajnówka Siemianówka 5,00 3,15 2,45
Hajnówka Narewka 4,00 2,52 1,96
Czeremcha Siemianówka 9,00 5,67 4,41
Czeremcha Narewka 8,50 5,35 4,16
Narewka Siemianówka 2,50 1,57 1,22

 

Amatorzy turystyki rowerowej, za 7 zł (niezależnie od odległości) mają możliwość przewozu swoich jednośladów. Rower złożony można przewozić, jako bagaż w cenie biletu na przejazd.

Bilety są dostępne w kasach biletowych, w automatach biletowych (w pojazdach), poprzez własny system sprzedaży przewoźnika pod adresem polregio.pl oraz w aplikacji mobilnej POLREGIO. Na wszystkich stacjach poza stacją Białystok, bilety można też kupić w pociągu po zgłoszeniu się do obsługi, bez żadnych dodatkowych opłat.