Decha 2022

Dziesięć osób - laureatów festiwalu - ustawionych w rzędzie na scenie domu kultury. W rękach trzymają nagrody - statuetki, w kształcie drewnianych desek i niebieskie reklamówki z gadżetami promocyjnymi miasta Bielsk Podlaski.
4 października 2022

Aktorzy amatorzy z różnych stron Polski już po raz dziewiąty odwiedzili Bielsk Podlaski, by wziąć udział w niezwykłym przedsięwzięciu artystycznym – festiwalu „Decha 2022”.

IX Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich ,,Decha” był tym razem trzydniowym świętem, które odbywało się od 30 września do 2 października 2022 roku w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W jego trakcie wystąpiło 9 teatrów z całej Polski m.in. z: Augustowa, Dobrzyniewa Dużego, Gdyni, Lublina, Ozimka i Warszawy, a także gościnnie teatr The M.A.S.K. z Bielska Podlaskiego. Każdego dnia na widowni podczas prezentowanych spektakli zasiadło wraz z uczestnikami około 150 osób.

Podczas festiwalu zostały wręczone nagrody dla ich uczestników. Otrzymali je m.in.: aktorka i aktor – epizodyczni, drugoplanowi oraz nagrody główne aktorskie. Przyznano też nagrodę za reżyserię oraz za najlepszy spektakl, a także nagrody od lokalnych producentów.

Podczas gali festiwalu organizatorzy połączyli siły z „Zespołem rodzinnym” działającym w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Bielsku Podlaskim, która swoim występem – wraz z członkami Teatru The M.A.S.K. – uświetniła przebieg rozstrzygnięcia festiwalu.

Festiwal „Decha” z roku na rok staje się coraz większą i poważniejszą wizytówką naszego miasta oraz całego regionu. Pomysłodawcą i realizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski, a partnerem festiwalu było Miasto Bielsk Podlaski, które wsparło finansowo jego organizację.

Wydarzenie miało miejsce 30.9.-2.10.2022

Tags: , , , , ,