Dobrze zaprojektowana szkoła

ilustracja przedstawia fragment dokumentu z napisem: "Certyfikat - Dobrze Zaprojektowana Szkoła" oraz logotyp logotyp składający się z domku zbudowanego z czterech różnokolorowych puzzli oraz okalający go napis: "dobrze zaprojektowana szkoła".
3 marca 2021

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim otrzymała certyfikat „Dobrze zaprojektowana szkoła” i została wpisana na „Mapę Dobrze Zaprojektowanej Edukacji”.

Uczniowie bielskiej „czwórki” zdobywają wiedzę i cenne doświadczenie realizując różne projekty. Zaproponowany przez szkołę pomysł na projekt „Wyłącz hałas” został zgłoszony do konkursu „Projektanci Edukacji” organizowanego przez Wydawnictwo Nowa Era. Celem zadania projektowego jest eliminowanie nadmiernego hałasu podczas przerw, uświadomienie negatywnego wpływu hałasu na zdrowie, wskazanie właściwych wzorców zachowań, zwracanie szczególnej uwagi na zachowanie uczniów podczas przerw oraz zmniejszenie zachowań agresywnych. Dzięki temu projektowi Szkoła Podstawowa nr 4 została wpisana na „Mapę Dobrze Zaprojektowanej Edukacji” i otrzymała certyfikat „Dobrze zaprojektowana szkoła”.

Kreatywność uczniów jest dowodem na to, że – mimo ograniczeń związanych z koniecznością pracy zdalnej – świetnie sobie radzą. Korzyścią z projektu jest także integracja grupy projektowej i inspirujący przykład dla innych uczniów i nauczycieli.

Tags: , ,