Dyżury specjalisty ds. funduszy europejskich

Po dwóch stronach stołu siedzą dwie rozmawiające ze sobą osoby: z lewej specjalistka ds. funduszy europejskich, po prawej burmistrz.
15 kwietnia 2022

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią, Urząd Miasta Bielsk Podlaski powrócił do organizowania dyżurów specjalisty ds. funduszy europejskich.

Pierwszy tegoroczny dyżur odbył się 13 kwietnia 2022 roku w budynku urzędu. Prowadziła go specjalistka ds. funduszy europejskich z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Spotkali się z nią nie tylko zainteresowani mieszkańcy, ale także Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski oraz pracownicy urzędu, którzy rozmawiali o sposobach pozyskania środków na przedsięwzięcia samorządowe.

Podobne spotkania ze specjalistami ds. funduszy europejskich będą organizowane w urzędzie także w kolejnych miesiącach. Dyżury skierowane są w głównej mierze do osób, które mają pomysł na biznes i ale nie są pewne, czy mają szansę na jego dofinansowanie, a także realizują już projekt i chciałyby dowiedzieć się, w jaki sposób go rozliczyć.

W ich trakcie można uzyskać:

  • bezpłatną i kompleksową informację dotyczącą możliwości dofinansowania pomysłu z funduszy europejskich,
  • wstępną pomoc w przygotowaniu i rozliczaniu projektów, m.in. zasad kontroli projektów i opisywania dokumentów finansowo-księgowych,
  • informacje o możliwości realizacji projektu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego oraz informację o podstawowych kryteriach uzyskania dofinansowania,
  • wiedzę o procedurach, wymaganych dokumentach i terminach, a także instytucjach, które odpowiadają za przyjmowanie wniosków.

Dyżury w Urzędzie Miasta Bielsk Podlaski organizowane są we współpracy z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Wydarzenie miało miejsce 13.4.2022

Tags: , ,