Dzieci poznawały zalety i wady nowoczesnych pojazdów

Grupa dzieci, uczestników warsztatów, stoi w kolejce po fragmenty tapety, na której mają przygotować swoje rysunki. Prowadzący zajęcia kroi i wydaje tapetę uśmiechniętym dzieciom.
16 grudnia 2022

Poziomy pasek z czterema banerami. Od lewej: "Fundusze Europejskie. Program Regionalny", "Rzeczpospolita Polska", "Województwo Podlaskie", "Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego".Uczniowie dwóch klas z bielskich szkół podstawowych wzięli udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących transportu niskoemisyjnego.

Zajęcia odbyły się 15 grudnia 2022 roku w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczestniczyli w nich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza i Szkoły Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów.

W ramach warsztatów dzieci dowiedziały się m.in. na czym polega różnica między pojazdami spalinowymi a elektrycznymi. Spacerowały w pobliżu skweru im. Izabeli Branickiej w poszukiwaniu samochodów elektrycznych. Wzięły też udział w zajęciach plastycznych rysując pojazdy nieemitujące spalin. Na koniec uczniowie mogli sprawdzić się w kierowaniu zdalnie sterowanym autem, pokonując wyznaczoną trasę na czas.

Celem warsztatów było zachęcenie dzieci do korzystania z transportu komunikacji miejskiej, a w szczególności z niskoemisyjnych autobusów elektrycznych, które będą już w 2023 roku jeździć ulicami Bielska Podlaskiego. Warsztaty edukacyjne zrealizowano w ramach projektu „Niskoemisyjny transport publiczny i bezpieczna komunikacja na terenie Bielsk Podlaski”.

Wydarzenie miało miejsce 15.12.2022

Tags: , , , , ,