Dzień Europejski 2023 w Szkole Podstawowej nr 2

Wnętrze sali gimnastycznej, w której odbywa się wydarzenie z udziałem dzieci. Z lewej rozstawione stoły, za którymi siedzi kilkoro dzieci uczestniczących w konkursie. Z prawej jeden stół, za którym siedzi kobieta prowadząca konkurs. W tle dekoracje i napis "Jedność wzmacnia".
24 maja 2023

Już po raz dwudziesty Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego w Bielsku Podlaskim zorganizowała Dzień Europejski.

W sali gimnastycznej tej placówki spotkały się drużyny z czterech szkół, a każda z nich przygotowała prezentację na temat innego kraju: Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Swoich reprezentantów wystawiły trzy podstawówki z Bielska Podlaskiego: nr 2, 4 i 5 oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym.

Turniej rozpoczął kwiz „Jeden z dziesięciu”, w którym szkoły wystawiły trzyosobowe reprezentacje. Uczniowie stoczyli zacięty pojedynek i wykazali się wiedzą na temat krajów Unii Europejskiej. Konkurencję wygrała Jagoda Wichrowska (SP2 Bielsk Podlaski) przed Polą Wiktorią Załęską (SP4 Bielsk Podlaski) i Karolem Trusiakiem (SP Łubin Kościelny).

Później przyszedł czas na prezentacje drużyn, które przybliżyły historię, tradycję oraz współczesność wylosowanych państw unijnych. Szkoły przygotowały też dekoracje, stroje, piosenki, tańce, a nawet poczęstunki związane z danymi krajami. Odbyła się też konkurencja sprawnościowa – bieg z przeszkodami.

Na koniec Dnia Europejskiego rozdano dyplomy, nagrody i podziękowania. Gościem tego wydarzenia był Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski.

Wydarzenie miało miejsce 9.5.2023

Cztery dorosłe osoby siedzą na krzesłach. Kobieta i trzech mężczyzn. Kobieta i jeden z mężczyzn podnoszą kartki z cyframi: dwójką i trójką.

Tags: , , , , , ,