Dzień Ziemi 2023

Grupa przedszkolaków i ich opiekunów stoi w ciepłych strojach przed domem kultury. Za nimi stoi posadzone drzewko, obok niego burmistrz i leśnicy. Nad nimi napis "Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim".
26 kwietnia 2023

Mieszkańcy Bielska Podlaskiego obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji sprzątali las, sadzili drzewa, a najmłodsi korzystali z atrakcji przygotowanych przez Bielski Dom Kultury i Nadleśnictwo Bielsk.

W piątkowy poranek, 21 kwietnia 2023 roku, w BDK-u zorganizowano piknik dla dzieci pn. „Zainwestuj w naszą Planetę”. Na scenie „Pod dębem” odbył się minifestiwal piosenki i wiersza „Z ekologią za pan brat”, a także pokaz programu edukacyjno-artystycznego przygotowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Szarych Szeregów. Dzieci mogły zdobyć drobne upominki startując w konkursach o tematyce ekologicznej.

Później przed budynkiem BDK-u odbyła się akcja sadzenia drzewka, w której Burmistrzowi Miasta Bielsk Podlaski Jarosławowi Borowskiemu oraz leśnikom z Nadleśnictwa Bielsk asystowały przedszkolaki. Po południu, w holu domu kultury, odbyła się III Wielka Wymiana Kwiatów. Mieszkańcy Bielska mogli podzielić się z przyjaciółmi wyhodowanymi przez siebie okazami roślin.

W sobotę 22 kwietnia 2023 roku w Lesie Pilickim odbyło się grupowe sprzątanie lasu, w którym wzięli udział przedstawiciele wielu instytucji i organizacji z Bielska Podlaskiego. W tym gronie byli m.in. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy oraz młodzież z Klubu Wolontariuszy „W jedną stronę”. Tę inicjatywę także przygotował Bielski Dom Kultury i Nadleśnictwo Bielsk.

Nadleśnictwo Bielsk włączyło się w ogólnopolską akcję „Łączą Nas Drzewa”, do której zaprosiło przedstawicieli lokalnych urzędów, firm i służb mundurowych. W tym gronie był burmistrz Jarosław Borowski, który uczestniczył w sadzeniu lasu w Leśnictwie Grabowiec.

Jak informuje Nadleśnictwo Bielsk, organizowana już po raz trzeci akcja „Łączą Nas Drzewa” ma na celu przypomnieć wszystkim, jak wielkim dobrem są drzewa. Sadzenie drzew to wyraz dbałości o środowisko oraz wielka korzyść dla naszego zdrowia. Aktywność fizyczna w otoczeniu leśnej przyrody, to wspaniała forma regeneracji i wypoczynku.

Wydarzenia miały miejsce 21-22.04.2023

Tags: , , , , , , , ,