Erasmus+: bielskie nauczycielki z wizytą w Turcji

Ilustracja przedstawia grupę stojących osób - uczestników programu. Osoby te trzymają baner reklamowy z nazwą projektu, flagami uczestniczących w nim państw oraz napisem w języku tureckim.
23 lutego 2022

Delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 5 imienia Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu partnerów projektu „Art-ict-ict hope adventure” realizowanego w ramach programu „Erasmus+”.

Spotkanie odbyło się od 8 do 15 stycznia 2022 roku w Antalyi, położonej w południowej, malowniczej części Turcji. Nauczyciele z czterech krajów: Hiszpanii, Łotwy, Polski i Turcji zebrali się, by uczestniczyć w warsztatach studyjnych, poznać kulturę i sztukę Turcji, doskonalić umiejętności oraz dokonać ewaluacji projektu po pierwszym roku współpracy. Bielską szkołę reprezentowały: Maria Duniec, Iwona Kołos, Beata Lenartowicz i Zofia Wypychowska.

W ramach kilkudniowego  programu spotkania znalazły się  warsztaty komputerowe, które okazały się  cennym doświadczeniem  informatyczno-dydaktycznym. Nauczyciele uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których poznali nowe techniki malarskie i rękodzielnicze. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać bogactwo kulturowe Turcji. Był czas na  zwiedzanie muzeów i galerii sztuki, na podziwianie architektury Antalyi.

Uczniowie i nauczyciele tureckiej szkoły mieli okazję poznać osobliwości Bielska Podlaskiego dzięki materiałom promującym miasto, które zostały udostępnione przez Jarosława Borowskiego, burmistrza miasta, a wręczone gospodarzom podczas spotkania.   

Dokonano także podsumowania dotychczasowej pracy nad projektem. Podczas pierwszego roku pracy dzieci ze szkół zaangażowanych w jego realizację doskonaliły znajomość języka angielskiego oraz umiejętności informatyczne. Powstało wiele prezentacji, filmów ukazujących kulturę, tradycje i dziedzictwo kulturowe państw zaangażowanych w projekt oraz wykonano prace plastyczne i grafiki komputerowe.

Ilustracja przedstawia cztery kobiety - uczestniczki wyjazdu. Stoją one na trotuarze na tle fontanny i wejścia do budynku. Ilustracja przedstawia grupę 13 osób w maseczkach, stojących w pomieszczeniu na tle okna. To uczestnicy projektu, z których część trzyma materiały promocyjne miasta Bielsk Podlaski.

Tags: , , ,