Erasmus+: bielszczanie odwiedzili Łotwę

11 maja 2022

Delegacja uczniów i nauczycieli z bielskiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów wzięła udział w kolejnym międzynarodowym spotkaniu partnerów projektu „Art-ict-ict hope adventure” w ramach programu Erasmus+.

Spotkanie to odbyło się w łotewskiej Jaunjelgavie w okresie od 25 do 30 kwietnia 2022 roku. Uczestniczyli w nim nauczyciele: Robert Car, Beata Lenartowicz i Barbara Szulc oraz uczniowie: Julian Bazyluk, Zofia Daniluk, Gabriela Paluszkiewicz, Oskar Zajączkowski i Lena Żero.

Nauczyciele i uczniowie z Hiszpanii, Polski i Turcji przybyli tam, by uczestniczyć w warsztatach studyjnych, poznać kulturę i sztukę Łotwy. Uczniowie szkoły łotewskiej zaprezentowali tradycyjne tańce w strojach ludowych. W ramach kilkudniowego programu spotkania znalazły się również warsztaty z robotyki, które okazały się cennym doświadczeniem informatyczno-dydaktycznym. Uczestnicy spotkania brali też udział w warsztatach technicznych, tanecznych i zajęciach sportowych. Punktem kulminacyjnym spotkania był koncert multimedialny pod hasłem „Wake up spring” w wykonaniu wszystkich szkół partnerskich.

Goście mieli okazję poznać bogactwo kulturowe Łotwy. Był czas na zwiedzanie muzeów i galerii sztuki oraz na podziwianie architektury. Dodatkową atrakcją spotkania był rejs po rzece Dźwina. Z kolei uczniowie i nauczyciele łotewskiej szkoły mieli okazję poznać Bielsk Podlaski dzięki materiałom promującym miasto, które zostały udostępnione przez burmistrza. Nasza delegacja wręczyła te materiały gospodarzom: włodarzom Jaunjelgavy i dyrekcji szkoły.

Wydarzenie miało miejsce 25-30.4.2022

Tags: , , , ,