Erasmus+: bielszczanki wzięły udział w spotkaniu na Wyspach Kanaryjskich

ilustracja przedstawia grupę uczestników spotkania, trzymających się za ręce i stojących w kole. Za nimi wznosi się strona ściana urwiska.
22 marca 2022

W Las Palmas, na wyspie Gran Canaria odbyło się spotkanie partnerów projektu „Art-ict-ict hope adventure” w ramach programu Erasmus+. W zlocie uczestniczyli koordynatorzy, nauczyciele wspierający i uczniowie szkół podstawowych z Bułgarii, Łotwy, Polski i Turcji.

Polskę reprezentowała delegacja Szkoły Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim: koordynator projektu Beata Lenartowicz, nauczycielki: Małgorzata Filim i Bożena Oleszko oraz uczennice: Dominika Bazyluk, Małgorzata Demianiuk, Michalina Demianiuk, Julia Miłkowska, Maja Molska i Lena Żero.

Była to druga wizyta partnerska przedstawicieli szkół. Odbyła się ona od 20 do 27 lutego 2022 roku. Hiszpański koordynator Jose Luis Real Valcarcel zapewnił opiekę, rozrywkę i zajęcia edukacyjne 40 uczestnikom spotkania. Uczniowie szkoły podstawowej w Telde przywitali gości programem artystycznym i tradycyjnymi smakołykami. Zaprezentowano narodowe tańce hiszpańskie przy akompaniamencie kapeli ludowej. Kolejnym punktem programu były warsztaty plastyczne i muzyczne oraz zajęcia sportowe. Uczniowie aktywnie zaangażowali się w pracę w międzynarodowych grupach. Odbyło się również spotkanie z Burmistrzem Miasta Telde.

Kolejne dni to przede wszystkim poznawanie bogactwa kulturowego i przyrodniczego wyspy Grand Canaria. Uczniowie i nauczyciele ze szkół europejskich obejrzeli spektakl multimedialny na deskach teatru Cicca w wykonaniu młodych artystów. Kolejnym punktem programu była wizyta w Canarian Museum oraz parku Telmo. Odbyły się wyjazdy do urokliwych miasteczek Teror oraz Tejeda położonego wysoko w górach w pobliżu parku krajobrazowego. Spotkanie zakończyło się festiwalem kultury europejskiej, podczas którego prezentowano tradycyjne tańce bułgarskie, serbskie, rumuńskie, łotewskie, tureckie, hiszpańskie i polskie.

Spotkanie grup kontaktowych Erasmus+ w Las Palmas stworzyło możliwość pogłębienia  komunikowania się w języku angielskim, przeżywania wspólnych doznań artystycznych i kulturowych. Dostarczyło uczestnikom dużą dawkę pozytywnej energii służącej  podejmowaniu kolejnych kreatywnych działań w partnerskich szkołach.

Wydarzenie miało miejsce 20-27.02.2022

Tags: , , ,