Erasmus+: delegacja z Bielska złożyła wizytę w Turcji

Zdjęcie przedstawia 18 osób stojących na tle dwóch map na ścianie i napisu "konyaalti". Na pierwszym planie stoją dzieci, w tle dorośli - opiekunowie. Zdjęcie zrobiono w sali konferencyjnej.
22 czerwca 2022

Odbyło się kolejne spotkanie partnerów projektu „Art-ict-ict hope adventure”, realizowanego w ramach programu Erasmus+. Tym razem jego gospodarzem była turecka Antalya.

Spotkanie odbywało się od 4 do 11 czerwca 2022 roku. Nauczyciele i uczniowie z Łotwy, Polski i Turcji zebrali się, by uczestniczyć w warsztatach studyjnych, poznać kulturę i sztukę Turcji oraz doskonalić swoje umiejętności. Polską delegację stanowili reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim: koordynator projektu Beata Lenartowicz, nauczycielki: Agnieszka Jankowska i Iwona Kołos, oraz uczniowie: Pola Murawska, Paula Przychodzień, Wojciech Rzepniewski i Marika Szymańska.

W ramach kilkudniowego programu spotkania znalazły się warsztaty komputerowe, które okazały się cennym doświadczeniem informatyczno-dydaktycznym. Zdobyta wiedza zostanie wdrożona w pracy w bielskiej szkole. Ponadto nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w warsztatach muzycznych, tanecznych i plastycznych podczas których poznali nowe techniki malarskie, rękodzielnicze oraz tradycyjne tańce i piosenki tureckie, a podczas zajęć sportowych uczyli się gier i zabaw popularnych w szkole gospodarzy.

Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać bogactwo kulturowe Turcji. Był czas na  zwiedzanie muzeów, podziwianie architektury Antalyi, rejs statkiem oraz przejażdżkę gondolą górską. Uczniowie i nauczyciele tureckiej szkoły mieli okazję poznać Bielsk Podlaski dzięki materiałom promującym nasze miasto. Zestawy promocyjne Miasta Bielsk Podlaski otrzymali też burmistrz Antalyi i przewodniczący sekcji oświatowej w miejscowym Instytucie Nauki i Techniki.

Wydarzenie miało miejsce 4-11.06.2022

Tags: , , , ,