Erasmus+: goście z Czech, Portugalii i Turcji odwiedzili nasze miasto

11 osób w różnym wieku siedzi za pustym stołem i patrzy w swoją lewą stronę. Z uśmiechem przysłuchują się mówcy, który jest poza kadrem.
29 września 2022

Szkoła Podstawowa nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim była gospodarzem kolejnego spotkania uczestników projektu, realizowanego w ramach programu „Erasmus+”.

Do naszego miasta przyjechali uczniowie i nauczyciele z Czech, Portugalii i Turcji, by od 24 do 28 września 2022 roku wziąć udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu pod nazwą „Can you play with me?” (Czy możesz ze mną zagrać?). 26 września uczestnicy projektu odwiedzili Urząd Miasta Bielsk Podlaski i spotkali się z burmistrzem Jarosławem Borowskim. Burmistrz opowiedział im o przeszłości i teraźniejszości naszego miasta oraz wręczył wszystkim gościom materiały promujące Bielsk Podlaski.

Projekt „Can you play with me?” ma na celu aktywizowanie młodzieży do uczestniczenia w różnorodnych grach i aktywnościach, które umożliwią aktywne i bezpieczne spędzanie czasu, zarówno na terenie szkoły jak i po lekcjach. Wystartował we wrześniu 2021 roku, a biorą w nim udział szkoły z Czech, Polski, Portugalii, Turcji i Włoch. Wcześniejsze spotkania odbyły w tureckim mieście Anamur (październik 2021 r.), czeskim Trutnovie (marzec 2022 r.), włoskiej Puglii (kwiecień 2022 r.) i portugalskim Fafe (czerwiec 2022 r.).

Wizyta zagranicznych gości w Bielsku Podlaskim poświęcona była prezentacji i nauce gier oraz zabaw szkolnych: sportowych i planszowych. Uczestnicy spotkania odwiedzili też Białystok, Warszawę oraz Puszczę Białowieską.

Wydarzenie miało miejsce 26.9.2022

Tags: , , ,