Erasmus+: spotkanie z gośćmi z pięciu państw

Grupa ponad 50 osób - uczestników spotkania w ramach programu Erasmus. Młodzież i dorośli w zimowych ubraniach stoją na schodach urzędu miasta. Nad nimi widać duży napis zawieszony na ścianie "urząd miasta". Wszyscy pozują do zdjęcia.
5 kwietnia 2023

Szkoła Podstawowa nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim była gospodarzem spotkania uczestników projektu Erasmus+ ’’Running Out Of Time”.

Uczniowie i nauczyciele z Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Turcji i Włoch przebywali w naszym mieście od 29 do 31 marca 2023 roku. Jednym z punktów wizyty było spotkanie z Burmistrzem Miasta Bielsk Podlaski Jarosławem Borowskim, które odbyło się 30 marca w urzędzie miasta. Burmistrz opowiedział o historii i współczesności Bielska, a także o problemach i szansach na przyszłość. Na zakończenie wręczył wszystkim gościom materiały promujące Bielsk Podlaski.

Celem projektu pt. ’’Running Out Of Time” jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży tematyki dotyczącej szeroko rozumianej ekologii i ochrony środowiska naturalnego Ziemi oraz związku człowieka ze środowiskiem, w którym żyje. Problematyka ta jest cały czas aktualna w życiu każdej społeczności lokalnej i globalnej, ponieważ wiedza ludzi nie zawsze idzie w parze z ich działaniami.

Nauczyciele i uczniowie z partnerskich szkół wzięli udział w warsztatach zielarskich w Ziołowym Zakątku, odwiedzili Muzeum Przyrodniczo-Leśne i rezerwat żubrów w Białowieży oraz stołeczny Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydarzenie miało miejsce 29-31.3.2023

Tags: , ,