Festiwal Decha 2021

Zdjęcie przedstawia scenę festiwalu, na której stoją prowadzący, organizatorzy oraz nagrodzeni aktorzy.
17 października 2021

Już po raz ósmy w Bielsku Podlaskim odbył się Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich „Decha”. Spektakle konkursowe zaprezentowało dziesięć zespołów z Polski, a także teatr polonijny „Gdańska” z Niemiec.

Festiwal zrealizowano od 1 do 3 października 2021 roku w Kreatywnym Centrum Kultury w Bielsku Podlaskim. Jego organizatorami było Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski oraz młodzież i studenci z amatorskiego Teatru The M.A.S.K.

Uczestnicy i uczestniczki tegorocznego festiwalu wzięli udział w warsztatach teatralnych z białostockimi aktorką i aktorem: Magdaleną Ołdziejewską i Patrykiem Ołdziejewskim. W jury festiwalu zasiedli krytyk teatralny – Konrad Szczebiot, aktorka – Agnieszka Możejko-Szekowska oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim – Iwona Bielecka-Włodzimirow.

Festiwal odbył się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Bielsk Podlaski i Gminy Bielsk Podlaski. Stanowił też zadanie publiczne współfinansowane ze środków publicznych Województwa Podlaskiego. Swoją pomocą organizatorom służyło też wielu partnerów i sponsorów – firm i przedsiębiorców z Bielska Podlaskiego i okolic.

Wydarzenie miało miejsce 1-3-10.2021

Fot. Wiesław Owerczuk (Organizatorzy)

Tags: , , , , ,