Festiwal ogólnopolski Kantyczka 2023

Grupa młodych wokalistów na scenie, śpiewająca piosenkę festiwalową.
2 lutego 2023

Młodzi wokaliści z całej Polski wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej „Kantyczka 2023”.

Festiwal odbył się już po raz 23. w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jego uczestnicy spotkali się na przesłuchaniach finałowych 28 stycznia 2023 roku – po raz pierwszy w formie stacjonarnej od trzech lat, czyli od momentu wybuchu pandemii covidu. Przesłuchania odbyły się w godzinach południowych, a tego samego dnia o godzinie 16:00, na sali widowiskowej BDK-u, zaprezentowali się laureaci podczas uroczystej gali.

Jurorzy oceniali wykonawców w trzech kategoriach wiekowych: do lat 11, w wieku 12-15 lat oraz od lat 16. W gronie laureatów i wyróżnionych znaleźli się wokaliści z Białegostoku, Brańszczyka, Gdyni, Katowic, Kłoczewa, Lublina, Łap, Łukowa, Poddębic, Siedlec, Szczecina, Szczytna i Węgrowa oraz gospodarze ze Studia Piosenki „Fart” Bielskiego Domu Kultury. Swoje nagrody przyznały też: dyrektor Bielskiego Domu Kultury Elżbieta Fionik i dyrektor festiwalu Justyna Porzezińska.

Obszerne relacje filmowe i fotograficzne z festiwalu, a także dokładny wykaz laureatów, można znaleźć na profilu facebookowym tego wydarzenia – Ogólnopolski Festiwal Kolędy i Pastorałki Współczesnej „Kantyczka”.

Wydarzenie miało miejsce 28.1.2023

Tags: , , , , , ,