Festiwal „Wertep” zaprasza na dziewięć spektakli

Ilustracja przedstawia przebranego aktora na miejskiej ulicy. Aktor ucharakteryzowany jest na wielkie oko z rzęsami. Wokół aktora przechadzają się ludzie.
27 lipca 2021

W sobotę 31 lipca 2021 roku w Bielsku Podlaskim będziemy gościć Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Wertep”. Początek spektakli zaplanowano na godzinę 14:00 w Parku Królowej Heleny.

Spektakle plenerowe będą się odbywały aż do późnego wieczora, bo ostatni z nich zaplanowano na godzinę 21:00. W programie bielskiego dnia festiwalu – który odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski – uwzględniono aż 9 przedstawień. Z pełnym programem imprezy można zapoznać się na specjalnie w tym celu stworzonej stronie internetowej organizatora.

Program Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Wertep 2021”.

Cały tegoroczny festiwal potrwa od 30 lipca do 8 sierpnia 2021 roku i odwiedzi osiem podlaskich miejscowości. Kolejno będą to: Narewka (30 lipca), Bielsk Podlaski (31 lipca), Narew (1 sierpnia), Gródek (4 sierpnia), Dubiny (5 sierpnia), Białowieża (6 sierpnia), Orla (7 sierpnia) i Hajnówka (8 sierpnia).

W sumie zaplanowanych jest ponad 60 spektakli, dla dzieci i dorosłych, w tym premiery. Tradycyjne przygotowano atrakcje dla widzów w różnym wieku, wśród nich także parady lampionów, które stały się znakiem rozpoznawczym festiwalu. Większość przedstawień rozegra się w plenerze, wszystkie są bezpłatne.

Tags: , , , ,