I Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu szkół i ośrodków specjalnych

Grupowe zdjęcie uczestników zawodów, sędziów, organizatorów i gości honorowych. W tle plansza z nazwą zawodów.
24 listopada 2023

Po raz pierwszy w Miejskiej Pływalni „Wodnik” w Bielsku Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu szkół i ośrodków specjalnych.

Zabawa była przednia, a wzięło w niej udział ponad 70 zawodników – przedstawicieli placówek z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Siemiatycz i Sokółki. Dopingowała ich liczna widownia, w tym rodziny, przyjaciele oraz nauczyciele i opiekunowie pływaków.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz dyplomy, a za najlepsze trzy miejsca w poszczególnych konkurencjach wręczone zostały statuetki. Każda startująca placówka otrzymała też okazały puchar. Dyplomy, medale i puchary wręczali: Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski, naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim Grzegorz Anatol Tymiński, dyrektor Pływalni Miejskiej Wodnik Jan Bartoszuk oraz dyrektorki Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim: Katarzyna Pacewicz i Alina Malko.

Najważniejsza była jednak integracja, radość zawodników i miło spędzony czas. Organizatorami wydarzenia było stowarzyszenie „Małe Marzenia” i Zespół Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim, którzy uzyskali wsparcie finansowe na ten cel ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu Mikro Granty.

Wydarzenie miało miejsce 22.11.2023

Tags: , , , ,