Informacja o stanie inwestycji drogowych w Bielsku Podlaskim

Ilustracja przestawia skrzyżowanie ulic: Kowalskiej i Sikorskiego. Skrzyżowanie otacza zabudowa jednorodzinna, zieleń ogrodów, drzewa i słupy oświetleniowe.
13 sierpnia 2021

Kilka modernizowanych ulic naszego miasta ma już nową nawierzchnię. Prace na kilkunastu kolejnych trwają lub rozpoczynają się. Miasto Bielsk Podlaski przystępuje też do dalszych inwestycji drogowych, których celem jest usprawnienie ruchu.

Zakończono już prace na: Grunwaldzkiej, Kowalskiej, Ogrodowej, Sikorskiego i Szarych Szeregów. W trakcie realizacji są ulice: Broniewskiego, Harcerskiej, Kochanowskiego, Kołłątaja, Matejki, Młynowej, Okrężnej, Plater oraz Wschodnia. Zaawansowanie prac jest różne, ale – zgodnie z umową z wykonawcą – mają one być zakończone do końca 2021 roku.

Inna firma realizująca miejskie inwestycje uzyskała już wszelkie niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie prac budowlanych w dziesięciu ulicach i niebawem rozpocznie się „znakowanie” trzech z nich: Asnyka, Jagiellońskiej i Lotniczej. Zgodnie z zapewnieniami wykonawcy, do końca 2021 roku powinny zostać ukończone wykonywane etapami prace na dziesięciu ulicach: 30 Lipca, Andersa, Asnyka, Jagiellońskiej, Lotniczej, Pronina, Prusa, Reja, Reymonta oraz Tuwima.

Ulice: Cegielniana, Czwartaków, Dubicze, Strzelnicza i Żurawia nie mają jeszcze pozwolenia na budowę i będą realizowane w przyszłym roku, podobnie jak ulica Bohaterów Września.

W roku 2021 realizowane są także prace na innych ulicach: Mlecznej (planowany termin zakończenia to 30 września 2021 r.), Wyszyńskiego (planowany termin zakończenia 31 stycznia 2022 r.), a także – bardzo ważny dla usprawnienia ruchu w naszym mieście – łącznik ulic: 11 Listopada i Wojska Polskiego (planowany termin zakończenia 30 czerwca 2022 r.). Trwa także projektowanie ulic: Gajowej i  Strzelniczej.

Jednocześnie Miasto Bielsk Podlaski zgłosiło do Banku Gospodarstwa Krajowego – w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład” – wniosek o przekazanie finansowania na realizacje wszystkich dokumentacji projektowych, dotyczących dróg miejskich, które posiada urząd. Dotyczy to między innymi ulic: Bagnistej, Gajowej, Kwiatowej, Leśnej, Na Lubce, Obwodowej i Sosnowej, a także zaułków ulic: Ciołkowskiego, Jagiellońskiej, Jaroszewicza oraz Mickiewicza.

Tags: , , ,