Jak załatwić sprawę w urzędzie? Tego uczyły się dzieci

Grupowe zdjęcie dzieci wraz z burmistrzami i księdzem. Dzieci uśmiechają się do obiektywu i pokazują torby z upominkami od burmistrza. W tle godło Polski i herb Miasta Bielsk Podlaski.
1 lipca 2024

Ponad dwadzieścioro uczestniczek i uczestników „Wakacji w Opatrzności” odwiedziło nasz urząd i spotkało się z burmistrzem Piotrem Wawulskim oraz jego zastępcą – Iwoną Kołos.

Dzieci przyszły do nas z określonymi zadaniami, które miały wykonać przy pomocy urzędników. Było to m.in. zameldowanie się w naszym mieście, zgłoszenie narodzin potomka czy złożenie deklaracji śmieciowych. Goście, prowadzeni przez opiekunów, dotarli do odpowiednich pokoi, pobrali formularze i w ten sposób zdobyli przydatne w życiu umiejętności.

Potem spotkali się z burmistrzami, którzy opowiedzieli im o swojej pracy i roli samorządu. W sali konferencyjnej odbył się kwiz wiedzy o Bielsku Podlaskim, w którym dzieci wykazały się sporą wiedzą, odpowiadając na pytania zadawane przez włodarzy naszego miasta. Na koniec burmistrz Piotr Wawulski wręczył wszystkim uczestnikom wycieczki do urzędu zestawy upominków.

Zajęcia pod hasłem „Wakacje w Opatrzności” odbywają się od 23 czerwca do 7 lipca 2024 roku. Ich organizatorem jest ks. prał. Zbigniew Karolak, proboszcz parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim oraz dyrektor Przedszkola na Hołowiesku.

Wydarzenie miało miejsce 1.7.2024

Tags: , , , ,