Już po raz siódmy w Bielsku ścigali się rajdowcy

Biały samochód w ujęciu przodem jadący ulicą Mickiewicza, podczas rajdu. Samochód na włączone światła, jedzie szybko po mokrej nawierzchni, a za nim unosi się mgiełka spod kół.
15 września 2022

Pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski odbyła się siódma edycja Samochodowego Rajdu Bielska Podlaskiego. Jej zwycięzcą została załoga Marcin Piaścik i Emil Zagórski jadąca mitsubishi Lancerem. W rywalizacji drużynowej złoto zdobyła drużyna pod nazwą „Słoneczna Energia Podlasie”.

Najszybszy duet w klasyfikacji generalnej reprezentował zespół Suwałki Rally Team. Suwalczanie najlepiej poradzili sobie z niesprzyjającą pogodą, która utrudniała zadanie wszystkim startującym. Padający deszcz i zacinający wiatr odstraszył też część kibiców, ale i tak najefektowniejsze przejazdy w centrum miasta i wokół ratusza oglądała grupa kilkuset fanów sportu motorowego. Kibice byli też obecni podczas innych prób, rozgrywanych w innych częściach miasta i w jego okolicach, m.in. w pobliżu fabryki IKE-i w Koszkach.

Ostatecznie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu wywalczyła załoga Marcin Piaścik i Emil Zagórski jadąca mitsubishi Lancerem EVO IV (14.12.2). Za nimi, ze stratą ponad 23 sekund, znalazła się załoga Piotr Samusiewicz i Izabela Kisielewska jadąca hondą Integrą (14.32.4). Na najniższym stopniu głównego podium stanął duet Piotr Niczyporuk i Adrian Drążek startujący fordem Fiestą ST (14.43.3).

Pamiątkowe puchary i statuetki rozdano w ośmiu kategoriach. W rywalizacji drużynowej złoto zdobyła „Słoneczna Energia Podlasie”, która wyprzedziła „Brocoman Rally Team” oraz „I Drive Motorsport”. Nagrody wręczali zwycięzcom: dyrektor i wiceprezes Automobilklubu Podlaskiego Piotr Bagniuk, a także patroni VII Rajdu Bielska Podlaskiego: Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski i Wójt Gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka.