Komunikat w sprawie obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Ilustracja przedstawia Pomnik Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim z flagami narodowymi i złożonymi wieńcami. W tle blok mieszkalny z niepodległościowym muralem.
5 listopada 2021

Powiat Bielski informuje, że tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości (11 listopada 2021 roku) będą miały ograniczony przebieg. Spowodowane jest to sytuacją epidemiczną.

Poniżej prezentujemy komunikat Powiatu Bielskiego, który dostępny jest też na stronie internetowej samorządu powiatowego.

„W związku z jesienną falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz jednym z najwyższych w kraju wskaźnikiem zakażeń w powiecie bielskim, w trosce o zdrowie jego mieszkańców, informujemy, iż tegoroczne powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada będą miały ograniczony przebieg. Nie odbędzie się celebracja powiatowych uroczystości pod pomnikiem Niepodległości Polski, ani przy klasztorze pokarmelickim i umieszczoną na jego ścianie tablicą poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Nie są też przygotowane towarzyszące im zazwyczaj inne wydarzenia (koncerty, festyny, wystawy okolicznościowe itp.).

Natomiast tradycyjnie 11 listopada br. zostaną odprawione msze i nabożeństwa za Ojczyznę w świątyniach na terenie powiatu, oczywiście z poszanowaniem przepisów dotyczących publicznego sprawowania kultu w czasie walki z epidemią (obowiązuje zakrywanie nosa i ust, zachowanie odległości pomiędzy uczestnikami wynoszące 1,5 m, limit osób do 75% obłożenia świątyni z wyjątkiem osób w pełni zaszczepionych). W Bielsku Podlaskim nabożeństwo w cerkwi Św. Archanioła Michała zostanie odprawione o godz. 8:00, natomiast msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10:15 w kościele Matki Bożej z Góry Karmel.

Pamiętajmy też o wywieszeniu w świątecznym listopadowym dniu flag narodowych. Osoby pragnące złożyć z tej okazji wiązanki kwiatów mogą to uczynić indywidualnie pod pomnikiem Niepodległości Polski naprzeciwko starostwa, pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego umieszczoną na ścianie pokarmelickiego klasztoru, pod przedwojenną tablicą na kamiennym obelisku przed budynkiem Zespołu Szkół Nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego lub w innych miejscach pamięci narodowej na terenie powiatu.”

Tags: , , ,