Konkurs „Co wiesz o Bielsku Podlaskim?” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski rozstrzygnięty

grupa uczestników konkursu stoi na sali w towarzystwie Burmistrza i członków jury. Wszyscy trzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody
14 czerwca 2024

Pierwszy konkurs wiedzy historycznej o naszym regionie organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bielsku Podlaskim za nami. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się 8 klas z trzech bielskich szkół podstawowych: Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego i Szkoły Podstawowej nr 4. Reprezentanci mieli możliwość wykazać się wiedzą zdobytą podczas cyklu warsztatów Biblioteczny wehikuł czasu, stanowiących podróż do świata historii, tej najbliższej – naszego miasta. W tej niezwykłej wyprawie wzięli udział uczennice i uczniowie klas III, którzy od listopada minionego roku poznawali historię Bielska Podlaskiego, osoby które zapisały się w jego dziejach, zabytki i miejsca, które zniknęły już z przestrzeni miasta.

Konkurs był okazją do sprawdzenia wiedzy oraz dobrej zabawy w gronie rówieśników. Pytania przygotowane przez Katarzynę Sołub skłaniały do zagłębienia się w bogactwo historyczne tego miasta, jego różnorodność i wielokulturowość; ukazywały zmieniające się dzieje Bielska Podlaskiego. Konkurs poza wysokim poziomem merytorycznym przybrał ciekawą, żywą formułę sprawdzania wiedzy uczestników, co zostało docenione przez uczniów, nauczycieli i członków jury, w składzie Katarzyna Dauksza, Iwona Zinkiewicz, Zbigniew Rzepniewski.

Trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4:

I miejsce
Filip Jurkowicz, Piotr Sakowicz, Antoni Rybak, klasa III e
Opiekun: Anna Pańkowska

II miejsce
Hanna Danilczuk, Dawid Noskowicz, Filip Sacharczuk, klasa III b
Opiekun: Elżbieta Sawczyńska

III miejsce
Marlena Kolada, Anna Laskowska, Borys Naumczuk, klasa III c
Opiekun: Justyna Żukowska

Wydarzenie przebiegło w ciepłej, przyjemnej atmosferze. Laureaci otrzymali nagrody w formie książek z rąk Burmistrza Bielska Podlaskiego – Piotra Wawulskiego i Dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim – Iwony Bieleckiej Włodzimirow.