Konkurs kolęd i pastorałek w wykonaniu przedszkolaków

Zdjęcie przedstawia dekorację sceny z napisem: „Świeć Gwiazdeczko Mała Świeć do Jezuska prowadź Mnie…”.
26 stycznia 2022

W bielskim Przedszkolu na Hołowiesku odbył się finał III Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek pod tytułem „Świeć Gwiazdeczko Mała Świeć do Jezuska prowadź Mnie…”. Konkurs zorganizowano pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego, Biskupa Drohiczyńskiego dr. Piotra Sawczuka i Dyrektora Przedszkola na Hołowiesku ks. prał. Zbigniewa Karolaka.

Do konkursu zgłosiło się 76 uczestników, reprezentujących 35 podmiotów, 9 placówek wychowania przedszkolnego z terenu miasta i gminy Bielsk Podlaski oraz indywidualne zespoły rodzinne. 19 stycznia 2022 roku uczestnicy konkursu zaprezentowali ciekawe układy choreograficzne i bogaty zestaw repertuaru tradycyjnych kolęd i współczesnych pastorałek w tradycji katolickiej i prawosławnej. Oceniało ich jury w składzie: Gabriela Krystyna Podleska – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Bielsku Podlaskim, Bożena Teresa Zwolińska – zastępca Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Halina Grabowska i Stanisław Zieleniewski – Seniorzy Przystani Opatrzności oraz Andrzej Zdanowicz – dziennikarz portalu Bielsk.eu.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja postanowiła przyznać w każdej kategorii pierwsze miejsce i dwa wyróżnienia. Nagrody – książki i pamiątki edukacyjne – ufundował proboszcz Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze.

Wydarzenie miało miejsce 19.01.2022

Tags: , , ,