Majówka pełna atrakcji

zdjecie przedstawia zabawki dla dzieci - dmuchawce, ustawione w parku przed amfiteatrem miejskim.
30 maja 2022

Seria imprez pod wspólnym hasłem „Bielska Majówka Artystyczna” odbyła się w naszym mieście w miniony weekend. Organizatorem tych wydarzeń był Bielski Dom Kultury.

Wśród nich była dwudniowa „Podlaska Scena Folkloru”, podczas której odbyło się seminarium i ogólnopolski przegląd folklorystyczny. Po raz piętnasty zrealizowano też Spotkania z Poezją i Prozą Religijną o Tematyce Paschalnej.

W Parku Królowej Heleny miał miejsce dwudniowy Jarmark Jagielloński, natomiast z powodu deszczowej aury część koncertów zaplanowanych w amfiteatrze przeniesiono do Bielskiego Domu Kultury. To tam odbyły się występy laureatów konkursów dla dzieci oraz Konkursu Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy”, a także koncerty zespołów „Waterside” i „Sekcja DO”. Zła pogoda uniemożliwiła przeprowadzenie seansu plenerowego kina nocnego. Przełożono także zabawę z kolorowymi proszkami „Holi Święto Kolorów” na piątek 24 czerwca 2022 r.

Więcej szczęścia do aury miały imprezy niedzielne. W Parku Królowej Heleny odbyły się zajęcia animacyjne w strefie zabaw dla dzieci, a w amfiteatrze: występy zespołów folklorystycznych oraz scena debiutów młodych bielskich wykonawców. Zagrały też zespoły „Psycho Beets” i „Bang Bang”, a całość zwieńczyła dyskoteka z DJ-em Salisem, zorganizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielsk Podlaski.

Równolegle, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbył się piknik wojskowy pod hasłem „Dzień sportu z wojskiem”. Chętni mogli skorzystać m.in. z symulatora strzelnicy, sprawdzić swoją sprawność na torze terytorialsa, a w namiotach wojskowych poznać uzbrojenie i sprzęt. Piknik zorganizowało Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim, przy współpracy z MOSiR-em i Bielskim Klubem Sportowym „Tur”.

Fot. Bielski Dom Kultury, Podlaski Instytut Kultury, Wojskowe Centrum Rekrutacji

Wydarzenie miało miejsce 28 i 29.5.2022

Tags: , , , , , , , , , , ,