Mamy najlepsze lekkoatletki w województwie

Podium zawodów, w tle powiewające flagi. Na podium wielu młodych sportowców. W środku bielszczanki oraz ich dwaj trenerzy. Uśmiechnięci pozują do zdjęcia.
10 maja 2024

Reprezentantki bielskiej „Trójki” zostały najlepszą drużyną lekkoatletyczną województwa podlaskiego. Sukces odniosły z finale Podlaskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej.

Finały rozegrano 8 maja 2024 roku na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Zwierzyńcu”. Wystartowała z nich młodzież z roczników 2009 i 2010. Prawo startu uzyskało po 12 najlepszych szkół w kategorii dziewcząt i chłopców z jesiennych eliminacji.

– Reprezentacja szkoły składa się z maksymalnie 16 zawodników, którzy mogli wystartować tylko w jednej konkurencji i w sztafecie. W jednej konkurencji szkoła mogła zgłosić maksymalnie 3 zawodników oraz tylko jedną sztafetę. Uzyskane wyniki przeliczane były według tabel punktowych. Na wynik zespołu składało się 12 najlepszych rezultatów – po 2 najlepsze wyniki z każdego bloku oraz 4 najlepsze z pozostałych – informował Włodzimierz Borowik, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3 z DNJB im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim.

Start bielskiej szkoły zakończył się dużym sukcesem. Dziewczęta zajęły w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce w województwie podlaskim. Drużyna chłopców została sklasyfikowana na miejscu ósmym.

Wyniki indywidualne bielszczan są dostępne na stronie internetowej bielskiej „Trójki”.

Klasyfikacja drużynowa

dziewczęta: 1. SP 3 Bielsk Podlaski 947 pkt., 2. SP Sokoły 943 pkt., 3. SP 38 Białystok 941 pkt.

chłopcy: 1. SP 10 Łomża 1161 pkt., 2. SP Sokoły 1084 pkt., 3. SP 5 Łomża 1080 pkt.

Wydarzenie miało miejsce 8.5.2024

Tags: , , ,