Międzynarodowy Mecz Pływacki „Złota Jesień 2022”

Na pierwszym planie dwóch zawodników czepkach klubowych Wodnika Bielsk Podlaski szykuje się do startuje starterów. W tle pływalnia i baner na oknach o treści: "Sponsor Generalny Urząd Miasta Bielsk Podlaski".
2 listopada 2022

Reprezentanci trzech krajów wystartowali w tegorocznej, piętnastej edycji Międzynarodowego Meczu Pływackiego „Złota Jesień”. Zawody przygotował Miejski Klub Pływacki „Wodnik” w Bielsku Podlaskim.

XV Międzynarodowy Mecz Pływacki „Złota Jesień” odbył się 29 października 2022 roku w Pływalni Miejskiej „Wodnik”. W zawodach wystartowało około 300 zawodniczek i zawodników z 17 klubów, reprezentujących barwy Litwy, Łotwy i Polski. Z naszego kraju pojawili się zawodnicy trzynastu klubów z województw: mazowieckiego, podlaskiego i pomorskiego.

Zawodnicy MKP Wodnik Bielsk Podlaski zdobyli 23 medale: 2 złote, 11 srebrnych i 10 brązowych. Bielsk sztafeta na dystansie 6×50 m stylem dowolnym chłopców zdobyła srebrny medal, a sztafeta dziewcząt na dystansie 6×50 m stylem dowolnym zdobyła brązowy medal.

Szczegółowe wyniki sportowe meczu można znaleźć na stronie internetowej LiveTiming.pl.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy w klasyfikacji rocznikowej w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe. Wśród wszystkich startujących zawodników rozlosowano plecaki ufundowane przez firmy: Suempol i TYR Polska.

Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego, a ich organizację wsparły finansowo: Miasto Bielsk Podlaski, Instytut Społeczny Pactum, ElitOptyk Malinowscy, TYR Polska, Suempol, Bank Spółdzielczy w Bielsk Podlaskim, Klink i Arhelan.

Wydarzenie miało miejsce 29.10.2022

Tags: , , , , , ,