Mikołaj nagrodził zwycięskie prezentacje i najpiękniejszą choinkę

Ilustracja przedstawia dwie osoby: Mikołaja (z prawej) oraz Śnieżynkę (z lewej) w strojach zawodowych. Oboje stoją na tle ścianki promocyjnej Miasta Bielsk Podlaski.
7 grudnia 2021

Prawdziwy Mikołaj z Laponii – „Joulupukki” – po raz drugi odwiedził Bielsk Podlaski. Wybrał się na wycieczkę po mieście, w trakcie której zajechał do placówek biorących udział w projekcie „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%”. Odwiedził też jarmark bożonarodzeniowy i obejrzał przystrojone przez dzieci choinki ustawione przed ratuszem.

Tegoroczna wizyta Prawdziwego Mikołaja z Laponii w naszym mieście była planowana z większym rozmachem. Mikołaj chciał spotkać się z mieszkańcami podczas wspólnej imprezy przed ratuszem, obejrzeć tam programy przygotowane na tę okazję przez bielskie placówki edukacyjne i opiekuńcze oraz uroczyście włączyć iluminacje świąteczne.

Niestety – podobnie jak w innych miastach – plany te pokrzyżowała epidemia oraz wprowadzone od 1 grudnia 2021 roku rozporządzenie Rady Ministrów, które nałożyło na organizatorów imprez plenerowych dodatkowe obostrzenia dotyczące liczby uczestniczących w nich osób. Z tego powodu organizatorzy – chcąc zachować się odpowiedzialnie, zgodnie z prawem i w sposób ograniczający ryzyko epidemiczne – musieli w ostatniej chwili zdecydować o zmianie formuły imprezy.

Projekt „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%” został więc zrealizowany online. Placówki biorące w nim udział przygotowały nagrania swoich prezentacji i przekazały je Mikołajowi na nośnikach elektronicznych. Mikołaj, wraz z pozostałymi członkami jury, obejrzał wszystkie prezentacje i postanowił nagrodzić aż pięć z nich:

  • w kategorii przedszkoli: Przedszkole na Hołowiesku;
  • w kategorii szkół podstawowych: Szkołę Podstawową nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego imienia Jarosława Kostycewicza;
  • w kategorii placówek specjalnych: Zespół Szkół imienia Jana Pawła II, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas.

Z kolei mieszkańcy Bielska Podlaskiego, w ankiecie internetowej, wybrali najładniej przystrojone drzewko świąteczne. Choinki na potrzeby tej akcji przekazało Nadleśnictwo Bielsk. Najwięcej głosów uzyskało drzewko ubrane przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola nr 1 imienia świętego Młodzieńca Gabriela. Choinki można w dalszym ciągu podziwiać na Placu Jana Pawła II przed ratuszem.

W poniedziałek 6 grudnia 2021 roku Joulupukki wyruszył w trasę po uczestniczących w projekcie bielskich placówkach edukacyjnych i opiekuńczych, a wyróżnionym wręczył pamiątkowe czeki z kwotą, jaka – zgodnie z regulaminem projektu – zostanie przeznaczona przez Fundację Grupy Unibep Unitalent na zakup potrzebnego sprzętu lub usługi zgodnej z zapotrzebowaniem nagrodzonej placówki.

Później Mikołaj zaparkował przed ratuszem, gdzie obejrzał przystrojone drzewka, odwiedził uczestników jarmarku bożonarodzeniowego, a także spotkał się z przechodniami. Śnieżynka rozdała dzieciom kosz słodyczy, a gość honorowy złożył życzenia świąteczne, które nagrała lokalna telewizja i reporterzy portali internetowych. Wspólnie z burmistrzem wydał decyzję o włączeniu miejskich iluminacji świątecznych.

Na koniec pobytu w naszym mieście Mikołaj odwiedził też Bielski Dom Kultury, gdzie nagrał krótkie życzenia dla mieszkańców Bielska Podlaskiego.

Link do życzeń Mikołaja w serwisie YouTube

– Dziękuję opiekunom reprezentacji szkół, przedszkoli i placówek za kreatywność w prezentacjach i ubieraniu choinek, a także mieszkańcom za aktywny udział w głosowaniu na najładniej przystrojone drzewko. Dziękuję też wszystkim, którzy przyczynili się do wizyty Prawdziwego Mikołaja w Bielsku Podlaskim: Panu Andrzejowi Parafiniukowi, Konsulowi Honorowemu Republiki Finlandii, Panu Wojciechowi Jarmołowiczowi, Prezesowi Fundacji Unitalent, Nadleśnictwu Bielsk oraz pracownikom urzędu miasta – mówi Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski. I dodaje: – Mikołaj liczy, że w przyszłym roku nie będzie już obostrzeń i będzie mógł spotkać się z większą grupą mieszkańców Bielska Podlaskiego.

Prawdziwy Mikołaj z Laponii odwiedził nas na zaproszenie: Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Fundacji Grupy Unibep Unitalent i Konsula Honorowego Republiki Finlandii, a organizację jego wizyty wspomogło Nadleśnictwo Bielsk oraz Bielski Dom Kultury.

Poniżej prezentujemy zdjęcia, które przedstawiają kadry z wizyty Prawdziwego Mikołaja z Laponii w Bielsku Podlaskim, w tym spotkania z dziećmi, młodzieżą, podopiecznymi placówek opiekuńczych oraz spacer honorowego gościa po jarmarku bożonarodzeniowym przed ratuszem.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,