Młodzi następcy Kamili Lićwinko

Trzy zwyciężczynie na podium w towarzystwie burmistrza i hostessy - pozują do zdjęcia.
19 marca 2024

Chłopcy i dziewczęta z bielskich szkół podstawowych rywalizowali w XXIII Halowym Mityngu Miasta Bielsk Podlaski w skoku wzwyż.

Zawody rozegrano 15 marca 2024 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 z DNJB im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim. I był to pierwszy mityng po pięcioletniej przerwie, spowodowanej ograniczeniami związanymi z panującą pandemią koronawirusa.

Jednocześnie były to już 23. zawody tego typu rozegrane w naszym mieście. Powrócono więc do pięknego zwyczaju, nawiązując do czasów, gdy mityng wygrywali późniejsi znakomici lekkoatleci, na czele z dwukrotną uczestniczką Igrzysk Olimpijskich i mistrzynią świata w skoku wzwyż Kamilą Stepaniuk-Lićwinko.

W tym roku w zawodach wzięło udział 88 uczniów bielskich szkół z klas od czwartej do ósmej. Sędziami byli: Barbara Borowik i Rafał Mańko. Najlepsze skoczkinie i skoczkowie otrzymali medale i statuetki, a szkoły – puchary. W ceremonii ich wręczania udział wzięli: Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Piotr Nikołajuk-Stasiuk.

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Szkoła Podstawowa nr 3 z DNJB im. Jarosława Kostycewicza – 2 500 cm
  2. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza – 2010 cm
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego – 1660 cm
  4. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów – 1105 cm

Wydarzenie miało miejsce 15.3.2024

Tags: , , , , ,