Młodzież wzięła udział w Dniu Europejskim

Ubrane w stroje ludowe uczennice częstują potrawami narodowymi dorosłych jurorów. W tle wnętrze sali gimnastycznej.
13 maja 2024

Już po raz trzynasty w Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego odbył się Dzień Europejski. Jego współorganizatorem było Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. Poprzez to wydarzenie uczczono dwudziestą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Wspólna zabawa, połączona z prezentacjami, konkursami i kwizami, odbyła się 8 maja 2024 r. W sali gimnastycznej spotkały się cztery drużyny, a każda z nich przygotowała prezentację na temat innego kraju. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów w Bielsku Podlaskim  wylosowała Węgry, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jarosława Kostycewicza – Czechy, Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego w Bielsku Podlaskim – Słowację, zaś Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim zaprezentowała program na temat Ukrainy, starającej się o wejście do UE.

Turniej rozpoczął kwiz w formule zbliżonej do teleturnieju „Jeden z dziesięciu“. Szkoły wystawiły trzyosobowe reprezentacje. Uczniowie stoczyli pojedynek, w którym wykazali się wiedzą na temat państw Unii Europejskiej. Tę konkurencję wygrała Aleksandra Bondaruk z SP 2, drugie miejsce zajął Borys Dąbrowski z SP 4 , a trzecie Kamil Poświątny z SP 5.

Kolejnym punktem programu była prezentacja drużyn, które przybliżyły historię, tradycję oraz współczesność unijnych państw. Szkoły przygotowały dekoracje, stroje, piosenki i tańce. Gości poczęstowano potrawami narodowymi. Następnie uczestnicy wzięli udział w konkurencjach sportowych.

Na koniec Dnia Europejskiego rozdano dyplomy, podziękowania i nagrody, które ufundowane zostały przez Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim oraz Radę Rodziców SP 2 w Bielsku Podlaskim.

Wydarzenie miało miejsce 8.5.2024

Tags: , , , , , , ,